Source Languages Target Languages
Keybot 5 Results  zuzmak.com  Page 2
On November 4 U19 national team of Georgia will go on camp for UEFA U19 championship qualifying round. Aleksandre Gureshidze, Gaga Samkharadze, Sandro Kakabadze, Chiaber Chechelashvili and Giorgi Papunashvili are invited from Dinamo to train together with U19 national team.
საქართველოს 19–წლამდელთა ნაკრები, რომელსაც წინ ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო ეტაპის მატჩები ელის, 4 ნოემბრიდან საწვრთნელ შეკრებას დაიწყებს. მოზარდ ჯვაროსანთა გუნდში დინამომდან ხუთ ფეხბურთელს – ალექსანდრე გურეშიძეს, გიგა სამხარაძეს, ოთარ კაკაბაძეს, ჭიაბერ ჭეჭელაშვილს და გიორგი პაპუნაშვილს უხმეს.
Dinamo scored another 3 goals in the second half. Gaga Murtskhvaladze scored on the 55th minute. The fourth goal was scored by Tengo Makasarashvili. The final result was recorded by Shota Gvazava and the match ended with the score 5:1.
მატჩის მეორე ნახევარში დინამოელებმა კიდევ სამჯერ აიღეს მეტოქის კარი. 55- ე წუთზე გაგა მურცხვალაძემ გაიტანა თავისი გოლი. 15 წუთის შემდეგ თენგო მაკასარაშვილმა გამოიჩინა თავი. შეხვედრის ბოლო წუთზე კი შოთა გვაზავამ დააფიქსირა საბოლოო ანგარიში. 5:1 დინამოს სასარგებლოდ.
Today Dinamo-2 competed with the representative of Pirveli Liga-STU at Vitali Daraselia Dinamo Football Academy and defeated the rival with the score 4:2. Lasha Shindagoridze from Dinamo performed double. Other two goals were scored by Gaga Murtskhvaladze and Bidzina Makharoblidze.
დღეს, ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამოს საფეხბურთო აკადემიის მოედანზე დინამო–2 პირველი ლიგელ სტუ–ს დაუპირისპირდა და მეტოქეს ორბურთიანი სხვაობით – 4:2 სძლია. დინამოელთაგან მეტოქის კარში ორი გატანილი ბურთით გამოირჩა ლაშა შინდაგორიძე. თითო გოლი გაიტნეს გაგა მურცხვალაძემ და ბიძინა მახარობლიძემ.
Together with Aleksandre Gureshidze, Gaga Samkharadze, Sandro Kakabadze, Chiaber Chechelashvili and Giorgi Papunashvili, Aleksandre Sarishvili is also invited from Dinamo to train together with U19 national team.
საქართველოს 19–წლამდელთა ნაკრებმა უეფას ევროპის ჩემპიონატის საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის მზადება 4 ნოემბრიდან დაიწყო. თავდაპირველად მოსამზადებელ შეკრებაზე დინამოდან ხუთი ფეხბურთელი – ალექსანდრე გურეშიძე, გიგა სამხარაძე, ოთარ კაკაბაძე, ჭიაბერ ჭეჭელაშვილი და გიორგი პაპუნაშვილი მიიწვიეს. სამზადისის დასკვნით ეტაპზე მოზარდ ჯვაროსანთა გუნდში კიდევ ერთ დინამოელს – ალექსანდრე სარიშვილის უხმეს.
On the 67th minute Zestaponi scored the second goal by penalty shot-3:2. On the 76th minute Archil Meskhi scored another goal-4:2. The final result was recorded by Gaga Murtskhvaladze on the 77th minute-5:2. Dinamo started the season with victory.
ვასილ მაისურაძის შეგირდებმა მეორე ნახევარი კიდევ უფრო აქტიურად დაიწყეს. ბუდუ ზივზივაძის ზუსტი თავური დარტყმის შემდეგ, 55–ე წუთზე დინამოელები დაწინაურდნენ – 2:1. მატჩის 64–ე წუთზე საბა კვერნაძემ დუბლი შეასრულა და ანგარიშში სხვაბა ორამდე გაზარდა – 3:1. დაპირისპირების 67–ე წუთზე სტუმართა სასარგებლოდ დანიშნული თერთმეტმეტრიანი საჯარიმო დარტყმა გოლად ნიკა შალამბერიძემ აქცია და ანგარიშში სხვაობა მინიმუმამდე შემცირდა – 3:2. მატჩის 76–ე წუთზე არჩილ მესხმა მეტოქის კარის აღება შეძლო – 4:2. დღევანდელი შეხვედრის საფინალო ანგარიში კი გაგა მურცხვალაძემ 77–ე წუთზე დააფიქსირა – 5:2 და დინამოელებმა სეზონი გამარჯვებით დაიწყეს.