According to the lawyer the law enforcers have exceeded their rights in relation to media representatives and additionally it is necessary for the riot policemen to have some kind of identification marks so that citizens are able to differentiate them from each other and in case of use of excessive force to be possible to identify and punish them accordingly.
Член Ассоциации молодых юристов Грузии (АМЮГ) Тамар Кордзая дала оценку представленным в фильме фактам и отметила, что ночью 26 мая сотрудники МВД нарушили не только конституционное право на свободу самовыражения, но и совершили уголовные преступления в отношении ряда журналистов. В частности, было незаконно применено лишение свободы в отношении журналистов Анны Габуниа и Малхаза Чкадуа, которых правоохранители задерживали в течение 6 часов.
განცხადების მიხედვით, მედიის წარმომადგენლებისათვის ვიდეოკამერების ჩამორთმევითა და მათ ხელთ არსებული ინფორმაციის განადგურებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებმა საზოგადოებას არ მისცეს შესაძლებლობა, მიეღო სრულყოფილი ინფორმაცია 26 მაისის ღამეს განვითარებული მოვლენების შესახებ. აქედან გამომდინარე, ხელმომწერები მოითხოვენ დამნაშავე პირების დასჯას, ჟურნალისტებისთვის მატერიალური ზიანის ანაზღაურებას, აგრეთვე სპედანიშნულების რაზმის წევრთა მაიდენტიფიცირებელი ნიშნებით აღჭურვას იმისათვის, რომ ჟურნალისტებს და მოქალაქეებს შეეძლოთ მათი ამოცნობა სამსახურეობრივი მოვალეობის შესრულებისას.