დინამო ზაგრები 2:0 დინამო თბილისი
The second leg of UEFA Champions League third qualifying round match took place at Dinamo Arena. FC Dinamo Tbilisi hosted GNK Dinamo Zagreb. The first leg finished with the victory of our rival 2:0.
დინამო არენაზე უეფას ჩემპიონთა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდის საპასუხო მატჩი შედგა. დინამო თბილისმა დინამო ზაგრებს უმასპინძლა. პირველი შეხვედრა ხორვატიის დედაქალაქში მასპინძელთა ორბურთიანი უპირატესობით დასრულდა.
The first leg of UEFA Champions League third qualifying round match took place in Zagreb, capital of Croatia. GNK Dinamo Zagreb hosted FC Dinamo Tbilisi. Both teams started match actively and aggressively.
შეხვედრა ორივე გუნდმა აქტიურად და აგრესიულად დაიწყო. კარში პირველი დარტყმა მასპინძლებმა განახორციელეს. მე- 16 წუთზე დაახლოებით 22 მეტრიდან სიგალმა დაარტყა, ბურთი ანტონი სკრიბესთვის მარტივი ნადავლი გახდა. ხუთ წუთში სტუმრებმა შეუტიეს სახიფათოდ, ვახო ჭანტურიშვილმა ითამაშა ტექნიკურად და მეტოქე ჩამოიცილა, საბოლოო დარტყმა კი ლაშა პარუნაშვილმა შეასრულა, მაგრამ არაზუსტად. ცოტახანში მასპინძელთა კარის მიმართულებით სახიფათო საჯარიმო დაინიშნა, გიორგი პაპუნაშვილმა დაარტყა, შემდეგ დასწრებაზე ვახო ჭანტურიშვილმა ითამაშა, მაგრამ არბიტრმა თამაშგარე დააფიქსირა. ვახო ჭანტურიშვილი კიდევ ერთხელ დაემუქრა ხორვატთა კარს, მისი ძლიერი დარტყმული სულ მცირედით აცდა მიზანს. მატჩის მე- 40 წუთზე მასპინძლებმა მოახერხეს ანგარიშის გახსნა, გოლი სუდანმა გაიტანა. ორ წუთში ზაგრებელებმა მეორე გოლი გაიტანეს. ზუსტი დარტყმა ანტე ჩორიჩის ანგარიშზეა. პირველი ტაიმიც მალე დასრულდა.
Hajduk became the champion of Yugoslavia and won Cup final for 9 times. In 1972/73 season the team played in the semi-final of Cup Winners’ Cup. The same result was in 1938/84 on UEFA Cup. Dinamo Zagreb is the principle rival of Hajduk in Croatian championship.
ხორვატიის ქალაქ სპლიტში 1911 წლის 13 თებერვალს დაარსებული ჰაიდუკი ქვეყნის ერთ–ერთი ყველაზე ტიტულოვანი გუნდია. ჰაიდუკს ქვეყნის ჩემპიონატი, თასი და სუპერთასი ექვსჯერ აქვს მოგებული. გუნდი წარმატებით ასპარეზობდა ყოფილი იუგოსლავიის ჩემპიონატშიც, 70–იან წლებში გუნდს ოქროს ხანა ედგა... ჰაიდუკმა იუგოსლავიის ჩემპიონობა ცხრაჯერ იზეიმა, ამდენჯერვა იმარჯვა თასის გათამაშებაზე. ევროასპარეზზე სპლიტის გუნდმა 1972/73 წლების სეზონში თასების მფლობელთა თასის ნახევარფინაში ითამაშა, იგივე რეზულტატი აჩვენა 1983/84 წლების სეზონში უეფას თასის გათამაშებაზეც. სპლიტის ჰაიდუკისთვის ხორვატიის ჩემპიონატში პრინციპული მეტოქე დინამო ზაგრებია და მათ შეხვედრას ხოევატიაში მარადიული დერბის სახელით იცნობენ.
On August 2 FC Dinamo Tbilisi will play the 100th match on Euro arena in the history of independent Georgia. Our team will host GNK Dinamo Zagreb in the second leg of UEFA Champions League third qualifying round match at Dinamo Arena.
2 აგვისტოს დინამო თბილისი, დამოუკიდებელი საქართველოს სახელით მე- 100 ევრო შეხვედრას ჩაატარებს. ჩვენი გუნდი დინამო არენაზე, უეფას ჩემპიონთა ლიგის მესამე რაუნდის საპასუხო შეხვედრაში დინამო ზაგრებს უმასპინძლებს. მატჩი 21.00 საათზე დაიწყება.
FC Dnipro is in Lara since January 15, in the same hotel as our team. It has already played three friendly matches. FC Dnipro played without goals against Shamkir FC, lost two matches with Dinamo Zagreb 1:3 and HNK Hajduk Split-0:2.
თურქულ შეკრებაზე მყოფი დინამო თბილისი თავის მეორე სპარინგ მატჩს უკრაინის ერთ-ერთ ყველაზე სახელოვან და ტიტულოვან მეტოქესთან- დნიპროსთან გამართავს. დნიპრომ, რომელიც 15 იანვრიდან იმყოფება ლარაში, (იმავე სასტუმროში სადაც ჩვენი გუნდია) უკვე მოასწრო სამი ამხანაგური შეხვედრის ჩატარება. დნეპრელებმა უგოლო ყაიმით დაასრულეს შეხვედრა შამქირთან, 1:3 წააგეს ზაგრების დინამოსთან და 0:2 დათმეს მატჩი ჰაიდუკთან.
GNK Dinamo Zagreb: Eduardo, Stojanovič, Soudani, Antolić (C), Ricardu Machado (Junior), Hodžić (Jonas 62), Pivarić, Sigali, Rog, Benković, Coric (Angelo Henriquez 74)
დინამო ზაგრები: ედუარდუ, სტოიანოვიჩი, სუდანი, ანტოლიჩი (c), რიკარდუ მაშადუ (ჟუნიორი), ჰოჯიჩი (ჟონასი 62), პივარიჩი, სიგალი, როგი, ბენკოვიჩი, ჩორიჩი (ანხელო ენრიკესი 74)
GNK Dinamo Zagreb is the champion of Croatia and this fact says everything. National of Croatia played well on Euro 2016 and among them were footballers from our rival team.