დინამო არენაზე უეფას ჩემპიონთა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდის საპასუხო მატჩი შედგა. დინამო თბილისმა დინამო ზაგრებს უმასპინძლა. პირველი შეხვედრა ხორვატიის დედაქალაქში მასპინძელთა ორბურთიანი უპირატესობით დასრულდა.
The last match of the first day was held between GNK Dinamo Zagreb and Trabzonspor. It finished without goals and both teams showed a good game. GNK Dinamo Zagreb will compete with Dynamo Kyiv tomorrow at 14:00.
პირველი დღის ბოლო შეხვედრაში ტრაბზონსფორი და დინამო ზაგრები შეხვდნენ ერთმანეთს. დაძაბული და ხისტი მატჩი გარდამავალი უპირატესობით წარიმართა და საბოლოოდ გატანილი გოლების გარეშე დასრულდა. დინამო ზაგრები მეორე შეხვედრას კიევის დინამოსთან 14.00 საათზე ჩაატარებს.
KAA Gent will compete with AZ Alkmaar on April 24 at 16:00. Gabala SC gained three points and is on the last place in the group. It will play play-off against GNK Dinamo Zagreb for the fifth place at 14:00.
დარასელიას თასის მესამე დღე აზერბაიჯანული გაბალასა და ბელგიური გენტის მატჩით გაიხსნა. სატურნირო თვალსაზრისით ეს შეხვედრა ბევრს ვეღარაფერს წყვეტდა. ბელგიელებს უკვე მოპოვებული ჰქონდათ ნახევარფინალის საგზური, ხოლო ჩვენი მეზობლები პრესტიჟისთვის თუ იბრძოლებდნენ, რაც საბოლოოდ მოახერხეს კიდეც და ამ ტურნირზე ერთ-ერთ საუკეთესო გუნდს ისაზადას გოლით 1:0 მოუგეს. გენტი 24 აპრილს 16.00 საათზე ნახევარფინალში აზ ალკმაარს დაუპირისპირდება. გაბალამ 3 ქულა დააგროვა და ჯგუფში ბოლო ადგილზე დარჩა. მე- 5 ადგილისთვის პლეი ოფს ისინი 14.00 საათზე ზაგრების დინამოსთან ითამაშებენ.
Referees from Czech Republic will judge the second leg of UEFA Champions League third qualifying round match against GNK Zagreb. 35 years old Miroslav Zelinka will be referee. Pelikan Ondrej and Paták Jan will be his assistants.
უეფას ჩემპიონთა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდის საპასუხო შეხვედრას, რომელსაც დინამო თბილისი დინამო ზაგრების წინააღმდეგ გამართავს, ჩეხ მსაჯთა ბრიგადა მოემსახურება. დამოუკიდებელი საქართველოს სახელით მოასპარეზე დინამოს ევროთასებზე გასამართი მე- 100 მატჩის მთავარი მსაჯი, 35 წლის- მიროსლავ ზელინკა იქნება. მთავარ არბიტრს ასისტენტობას- ონდრეი პელიკანი და იან პატაკი გაუწევენ. მეოთხე მსაჯის ფუნქციებს- პაველ იულინეკი შეასრულებს. უეფას დელეგატი, ავსტრიელი მიხაელ ზორატი იქნება, ხოლო მსაჯთა დამკვირვებელია- ჰაიმ იაკოვი ისრაელიდან.
Last year the final of Vitali Daraselia Cup took place between Dinamo and AZ Alkmaar and finished with its victory. Besides these teams, FC Inter Milan, FC Dynamo Kiev, K.A.A. Gent, GNK Dinamo Zagreb, Trabzonspor and Gabala FC will participate in the tournament.
20- დან 25 აპრილის ჩათვლით ვიტალი დარასელიას სახელობის დინამოს საფეხბურთო აკადემია საერთაშორისო ტურნირს მეორედ უმასპინძლეს. ვიტალი დარასელიას თასი შარშან, ფინალურ შეხვედრაში დინამოსა და აზ ალკმაარს შორის გათამაშდა და ამ უკანასკნელის გამარჯვებით დასრულდა. მოახლოებულ ტურნირზე გამარჯვებულისა და ფინალისტის გარდა ასევე მილანის ინტერი, კიევის დინამო, გენტი, ზაგრების დინამო, შარშანდელი მონაწილე ტრაბზონსფორი და გაბალა იასპარეზებენ. მატჩები დინამოს აკადემიის მოედანზე ჩატარდება, ხოლო ფინალურ შეხვედრას დინამო არენა უმასპინძლებს. გახსნის საზეიმო ცერემონიალი ვიტალი დარასელიას აკადემიაში 20 აპრილს 12.00 საათზე დაიწყება, ხოლო პირველ შეხვედრაში 14.00 საათზე დინამო თბილისი ბელგიურ გენტს დაუპირისპირდება. შეგახსენებთ, რომ გათამაშებაში 2001 წელს დაბადებულ ფეხბურთელთა გუნდები იასპარეზებენ. აქვე გაგაცნობთ ტურნირის ჯგუფებს და სათამაშო განრიგს.
In the first half our team had many chances to score. Dinamo attacked more in the second half. On 65th minute Kharabadze scored one goal. Our team will compete with GNK Dinamo Zagreb tomorrow at 10:00.
ერთდღიანი შესვენების შემდეგ განახლდა დარასელიას თასის გათამაშება. დღევანდელი დღე ნახევარფინალებს დაეთმო. პირველი მატჩი დინამოსა და ტრაბზონსფორს შორის გაიმართა. შეხვედრა მაღალ ტემპში და დაძაბულად წარიმართა. სათამაშო უპირატესობას მეტწილად მასპინძლები ფლობდნენ, თუმცა სტუმრები საკმაოდ მწვავე კონტრშეტევებს ათამაშებდნენ და მეორე ტაიმში დელიმეჰმეტმა ზუსტად გამოიყენა ორი საგოლე შანსი, არადა პირველ ნახევარში თბილისელებმა არაერთი საგოლე სიტუაცია გაატანეს ქარს. მეორე ტაიმში გაშვებული გოლების შემდეგ დინამომ უმატა შეტევებს. ისევ რამდენიმე გამოუყენებელი მომენტი და საბოლოოდ 65- ე წუთზე ხარაბაძემ ერთი გოლის გაქვითვა მოახერხა. დინამოელები შტურმზე გადავიდნენ, თუმცა თამაშის შემობრუნება ვეღარ შეძლეს. თბილისელები ხვალ 10 საათზე ზაგრების დინამოს შეხვდებიან.
GNK Dinamo Zagreb and Gabala SC competed in the second match. Both teams had chances to score and created dangerous attacks. On 42nd minute Gurbanov scored the only goal of the match. Azerbaijani team defeated GNK Zagreb with minimal score 1:0.
მეორე მატჩში ზაგრების დინამო და გაბალა წარდგნენ ერთმანეთის პირისპირ. თამაში გარდამავალი უპირატესობით წარიმართა. გუნდებმა არაერთი სახიფათო მომენტი შექმნეს. უფრო მეტად ხორვატები აქტიურობდნენ, მაგრამ უშედეგოდ. სამაგიეროდ აზერბაიჯანელებმა შედეგიანად გამოიყენეს ერთ-ერთი შეტევა და 42- ე წუთზე გურბანოვმა ანგარიშიც გახსნა, რომელიც აღარ შეცვლილა და გაბალამ ზაგრების დინამოს მინიმალური ანგარიშით 1:0 აჯობა. ხვალ 12.00 საათზე აზერბაიჯანელები თურქეთის ტრაბზონსფორს დაუპირისპირდებიან.
The match started with Marko Rog’s strong but inexact kick. In two minutes Vakho Tchanturishvili answered him. On 8th minute GNK Dinamo Zagreb took the free-kick and Marko Rog scored. Our team attacked created a good moment.
მატჩი მარკო როგის ძლიერი და არაზუსტი დარტმით დაიწყო. ორიოდე წუთში საპასუხო დარტყმა ვახო ჭანტურიშვილმა განახორციელა. მერვე წუთზე თბილისელთა კარის მიმართულებით ჯარიმა დაინიშნა, იმავე მარკო როგმა ზუსტად დაარტყა და ანგარიში გახსნა. თბილისელებმა მალევე შექმნეს საგოლე სიტუაცია, კუთხურის მერე რენე გზავნიდა ახლო მანძილიდან ბურთს თავით, მაგრამ ედუარდუმ ნახტომში იხსნა თავის კარი. შეხვედრის 24- ე წუთზე ჯაბა ჯიღაური არტყამს ბურთს ახლო მანძილიდან, თუმცა არაზუსტად. შუა ტაიმში ძლიერი წვიმა წამოვიდა, მატჩი კი თბილისელების უპირატესობით გაგრძელდა. მასპინძლებმა ზედიზედ რამდენიმე კუთხური ჩამოაწოდეს- ყველაფერი უშედეგოდ.
As for the next stage, we aren’t without chances with Zagreb. I watched its matches and Vardar didn’t play less. The winner wasn’t revealed till the end. Our coach attended this match and saw the possibilities of our rival.
რაც შეეხება მომავალ ეტაპს - ზაგრებთან უშანსოდ ნამდვილად არ ვართ. ვუყურე ამ გუნდის შეხვედრებს და ვარდარი არაფრით ჩამოუვარდებოდა. თითქმის ბოლომდე არ იყო გარკვეული, თუ ვინ გავიდოდა. ჩვენი მწვრთნელი ესწრებოდა ამ შეხვედრას, თვითონ ნახა მეტოქის შესაძლებლობები. ხორვატთა ჩემპიონს თამაშის დასამალად ნამდვილად არ ეცალა.
Today at 21:00 our team will play the second leg of UEFA Champions League third qualifying match against GNK Dinamo Zagreb. The match will take place at Dinamo Arena and Channel 1 of the Public Broadcaster will ensure live broadcast of the match.
დღეს დინამო არენაზე უეფას ჩემპიონთა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო რაუნდის საპასუხო მატჩი გაიმართება. დინამო თბილისი დინამო ზაგრებს უმასპინძლებს, შეხვედრა კი თბილისის დროით 21.00 საათზე დაიწყება. აღნიშნული დროიდან საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველი არხი, დინამოს ვებ გვერდი და ფეისბუქ გვერდი შეხვედრის პირდაპირ რეპორტაჟს შემოგთავაზებთ.
He played very well in very important moment. It was the first match of championship and boys were tired after difficult match against GNK Dinamo Zagreb. In all I am satisfied by today’s match but it would be better to score.
იურაი იარაბეკი: დღეს კარგი თამაში ვიხილეთ. მინდა კომპლიმენტი ვთქვა მეტოქე გუნდის მისამართით, რომელმაც კარგი შემადგენლობა შეკრიბა. ორივე გუნდს 3 ქულა ჰქონდა დაგეგმილი, რამაც აქტიური და აგრესიული თამაში გამოიწვია. ძალიან ცხელოდა, მაგრამ თამაშის ხარისხი ჩანდა. ჩვენ კარგი მომენტები გვქონდა, თუმცა... შემიძლია ვთქვა, რომ დღეს დინამო ჰამზიჩის წინააღმდეგ თამაშობდა. მეტოქეს არ ვაკნინებ, უბრალოდ ყველა მნიშვნელოვან მომენტში მეტოქის გოლკიპერმა უმაღლეს დონეზე ითამაშა. პირველი მატჩი იყო ჩემპიონატში, ბიჭები დაღლილებიც იყვნენ ზაგრების დინამოსთან ურთულესი თამაშის შემდეგ. საერთო ჯამში ჩემი გუნდის დღევანდელი გამოსვლით კმაყოფილი ვარ, თუმცა ჯობდა გოლიც გაგვეტანა. აი მოედნის მდგომარეობა კი ნამდვილად არასახარბიელო იყო.