وعلى – Macedonian Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      20 Results   7 Domains
  10 Hits www.badebotti.ch  
إروين Gabriel على كتالوج حمام البرميلنعمل بيت الجبل وعلى إعادة بناء. ابحث عن حمام سباحة خارجي (جاكوزي) مع التدفئة الكهربائية 8 الشعب. شكرا لكم على اقتراحاتكم. فو ز ' الحارس فريت إروين
Ервин Габриел на Каталог BADEFASSТрчаме планинарскиот дом и се на обновата. Барам отворен базен (Џакузи) со греење за 8 Луѓе. Ви благодариме за вашите предлози. VIU g'freyt на Hüttenwart Ервин
  3 Hits www.migraweb.ch  
و الأشخاص الذين لم يسمح لهم بالدخول يجب عليهم مغادرة سويسرا على الفور. و تنتظر السلطات في هذه الحالة أن يغادروا بإرادتهم وعلى مسؤوليتهم الشخصية. و في حال أنهم لم يقوموا بذلك، فسيتم اعتبارهم غير شرعيين في البلد .
Ако сте добиле одлука за неоснованост, од вас се очекува да ја напуштите земјата веднаш. Мора да го напуштите центарот на барателите на азил и сами да се снајдете. Властите сметаат дека треба да го организирате сами вашето враќање дома. Вашиот престој во Швајцарија, сега се смета нелегално.
  www.ngyc.com  
ملاحظة : بصفة عامة، وعلى كتلة، إذا كنت ترغب في الحفاظ على البعد الواحد طريقة، والحجم الأخرى يجب أن تكون ضاقت بناء على ذلك، إذا كنت تحتاج اثنين البعد أكبر، وسماكة رقيقة جدا لا يجب أن يكون Allowed. Because وهشاشة العظمى من سمكو السبب بسهولة كسر عندما الجمعية.
Забелешка : Општо земено, за блок, ако би сакал да остане во една поголема димензија, други големина треба да се стесни Според тоа, ако треба два поголема димензија, премногу тенка дебелина не треба да се Allowed.Because Големата Крутост на SmCo лесно да предизвика фрактура Кога на Собранието. Ве молиме консултирајте се со соодветните технички или продажбата за многу детали.
  bet-ibc.com  
فإن فريق دعم العملاء في MAXBET يتكون من موظفين محترفين للغاية، ومتوفرين 24/7 وعلى اتم استعداد للرد على أي أسئلة باللغة الإنجليزية و / أو الصينية. ويمكن الوصول إليهم عن طريق البريد الإلكتروني أو الهاتف أو سكايب.
Она што ги прави навистина најдобри е нивното мото дека без оглед на тоа колку може да биде богато искуството на онлајн игрите, нема да биде комплетно без соодветен екипаж кој го одржува. Затоа, тимот за поддршка на  MAXBET е составен од професионалци, кои ви се достапни 24/7, подготвени да одговорат на секое ваше прашање на англиски и/или кинески. Тие се достапни преку меил, телефон или  Skype.
  www.yoursoulsplan.com  
ما زلت أهتم في هذه الأيام أقضي ساعات العمل في مساعدة الحيوانات المزمنة والمؤلمة والموت على جعل انتقالها بطريقة سلمية عن طريق الموت ببطء في منازلها، وعلى الرغم من أنها مزعجة فهي رحمة في نفس الوقت، لتحقيق السلام والإغاثة لمرضى بلدي الحيوان وأسرهم الحبيب في محيطهم مألوفة الخاصة.
"Драгиот татко ми ја препознав мојата цел и ме охрабри да станам ветеринар. Поминав на тој пат пред 40 години и со многу напорна работа (и повеќе од неколку неуспеси на патот), сè уште се грижам за животни. Овие денови ги минувам работните часови кои им помагаат на хронично болните, болни и умираат животни да ја направат својата транзиција на мирен начин, со еутаназирање во нивните домови. да им донесат мир и олеснување на моите животни пациенти и нивните сакани семејства во нивната позната околина.