цинк – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Цинк  "Цинкът" Zn е химичен елемент, преходен метал. Намира се във 2Б група, четвърти период от периодичната система на елементите. Поредният му номер е 30. Çinko  "Çinko" (Lat. ''Zinkum'', İng. ''Zinc'', Alm. ''Zink''), mavimsi açık gri renkte, kırılgan bir metal. Elementlerin periyodik tablosunda geçiş elementleri grubunda yer alır. Düşük kaynama sıcaklığı dikkat çekicidir. Bu değer özellikle pirometalurjik metal üretiminde çok belirleyici bir etmendir. Dökülmüş halde sert ve kırılgandır. 120 °C'de şekillendirilebilir. Elektrokimyasal potansiyel dizisinde demirden daha negatif değerdedir. Böylece çinko anot olarak katodik korozyon korumada önemli bir kullanım bulur. Galvanizleme bu tür uygulamalardan biridir.

Keybot      55 Results   5 Domains
  www.ngyc.com  
Можем да предоставим галванични покрития Видове по-долу: цинк, никел, сребро, мед, никел Chemical, никел + мед + никел, никел + злато, никел + Tin, Епоксидна Т.н..
Çinko, Nikel, Gümüş, Bakır, Kimya Nikel, Nikel + Bakır + Nikel, Nikel + Altın, Nikel + Kalay, Epoksi .vs: Biz şöyle Aşağıda Kaplama Türleri sağlayabilir.
  2 Hits www.graco.com  
Грундове с високо съдържание на цинк
Çinkoca Zengin Astarlar
  50 Hits www.bridgat.com  
Водоустойчив LED спортен часовник за момичета с цинк сплав случай силиконова каишка
Su geçirmez LED spor seyretmek çinko alaşımı büyük silikon kayış ile kız
  elements.vanderkrogt.net  
Цинк
Cinko