явление – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Явление  Едно и също явление е наблюдавно в негови различни проявления.]] Fenomen  "Fenomen" (Fr.: ''phénomène'' veya "görüngü"), duyularla algılanabilen şey. Fenomen kelimesi, bazılarınca sadece şaşırtıcı şeyler için kullanılsa da, genel kullanımda böyle bir anlamı bulunmamaktadır.

Keybot      70 Results   11 Domains
  5 Hits europass.cedefop.europa.eu  
Това е особено полезно при подаване на заявление за работа в чужбина.
Bu durum yurtdışında iş başvuruları yaparken önem taşımaktadır.
  23 Hits www.apkgplay.com  
Ние правим всичко възможно, за да помогне на колкото се може повече хора, колкото е възможно и да оценявам цялата подкрепа, която е направила това заявление успешен!
Biz mümkün olduğunca çok insana yardımcı ve bu uygulama başarılı kılan tüm destek için teşekkür ederiz bizim geleni!
  bet-ibc.com  
Потвърждавате, че за да получите достъп до услугите ни за залагания, от Вас се изисква да попълните заявление за регистрация на акаунт, както е посочено в сайта.
Bahis bürolarının her 24 saatte sadece 1 para çekme işlemine izin verebildiğini kabul etmektesiniz.
  2 Hits www.info.univ-tours.fr  
Трябва да се направи само едно заявление, но можете да се спори в мотивационното си писмо. Ако кандидатствате за М2 и селекционната комисия счита, че & rsquo; М1 е по-подходящо, Вие ще получите предложение M1, et обратно.
Tek bir uygulama yapmak gerekir, ancak kapak mektubunda iddia edebilirsiniz. Eğer M2 başvuran ve seçim komitesi bu & rsquo düşünürse, bir M1 daha uygundur, Bir teklifi M1 alacaksınız, et tersi. Dikkat : M2 doğrudan kabul olağanüstü.
  www.bridgat.com  
Когато става въпрос за заявление за вземане стил, този елегантен кожен колан с Конопено въже, изпъстрени вериги и пискюли ви гарантира ' ll винаги да е в loop. Артикул No. : колан 1450 Категория: колан Цветови варианти: черен/златен Материал: PU Закриване: самостоятелно диагон.
Deyim-yapımı için stil, kenevir halat, bu şık deri kemerle geldiğinde çivili döngüler ve püsküllü sağlamak ' her zaman haberdar olacak. Madde No: kemer 1450 Kategori: kemer Renk seçenekleri: siyah/altın Malzeme: PU Kapatma: kendinden kemerli Stil: basit Boyutu: Genişlik: 5,8 ..
  28 Hits www.nato.int  
Разликата между тях все повече се стопява. Те често си обменят техника, хора, умения и пари за дейностите си. "НАТО Преглед" разговаря с видни експерти за причините, довели до това явление, и евентуалните му последици.
Teröristler ve organize suç grupları kalpazanlık, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, ve siber ve finansal suçlar gibi gündelik faaliyetlerinde birlikte çalışıyorlar. Bu gruplar arasındaki farkı ayırt etmek giderek güçleşiyor zira sık sık suç teknikleri, personel, beceriler ve para kazandıracak faaliyetleri paylaşıyorlar. NATO Dergisi işlerin nasıl bu noktaya geldiğini ve nereye varacağı konusunda bu alandaki bazı uzmanlarla görüştü.
  hiltonhonors3.hilton.com  
Одобрението се представя след оценка на критериите и пригодността за отпускане на кредит от Macquarie Card Services. Приложими са  правила и условия и те се предоставят при поискване. Може да са приложими и други такси и начисления. За обработката на вашето заявление са необходими 10 работни дни.
Hilton Honors Macquarie Platinum Kart, kredi sağlayan ve yöneten Macquarie Bank Limited'ın (ABN 46 008 583 542, Australian Credit Licence 237502) bir şubesi olan Macquarie Kart Hizmetleri tarafından verilmektedir. Kart onayı, Macquarie Kart Hizmetlerinin kredi kriterleri ve uygunluk değerlendirmesine bağlıdır. Hüküm ve koşullar uygulanmaktadır ve talep üzerine kişilere sağlanabilir. Diğer ücret ve masraflar uygulanır. Başvurunuzun işlenmesi için 10 iş gününe kadar beklemeniz gerekmektedir.
  welcome.heilbronn.de  
За второ или допълнително жилище също трябва да се заплати съответната такса. За лица с нисък доход (напр. получаващи помощ за безработни II) или хора с увреждания таксата може да отпадне или да бъде намалена след подаване на заявление.
Kamu yayın organları aidatı, ARD, ZDF ve Deutschlandradio’nun çesitli programlarını finanse etmektedir. Ayrıca reşit vatandaşlar için basit bir kural geçerlidir: bir konut – bir aidat. Bir evde ne kadar kamu yayın cihazlarının (televizyon, radyo, bilgisayar ve cep telefonları) olduğu veya kaç kişinin yasadığı önemli değildir. Aidat özel kullanımda bulunan motorlu taşıtları da kapsar. Fakat ikinci ev veya ikinci ikametgah yerleri için birer aidat daha ödemek zorunludur. Aidatlar az gelirli (örneğin Işsizlik Parası II alanlar) veya engelli insanlar için bir dilekçeyle silinebilir veya düşürülebilir. Bunun için dilekçeler Heilbronn’un vatandaşlık dairelerinde veya internette bulunabilir.
  www.worldbank.org  
Застаряването като явление не е ограничено единствено до развитите страни с високи национални доходи: както развиващите се, така и страните със средни доходи изпитват подобно нарастване на средната продължителност на живота.
ANKARA, 27 Mayıs 2013 — Kalkınma Bakanlığı ve Dünya Bankası bugün ortaklaşa hazırladıkları “Ekonomik Döngü Yoluyla İşgücü Piyasalarını Yönetmek” başlıklı raporu tanıttı. Bu yeni çalışma son ekon... Show More + omik kriz ve sonrasındaki toparlanma sürecinde işgücü piyasasının seyrini inceliyor ve ekonomik döngü yoluyla işgücü piyasalarını yönetmeye ve Türkiye’deki istihdam zorluğunu aşmaya yönelik politikalar için bilgi girdisi sağlıyor.Raporda 2009 krizi sonrasındaki kayda değer iyileşmeye rağmen Türkiye’deki işgücü piyasasının halen düşük istihdam oranları –özellikle kadınlar ve gençler arasında- ve düşük işgücü üretkenliği ile karakterize olduğu belirtiliyor. Bu açıdan bakıldığında raporda üç ayrı bölüm olarak şu hususlar inceleniyor: Türkiye’de kriz öncesindeki işgücü piyasası eğilimleri ve yapısal istihdam zorluğu; küresel kriz ve sonrasındaki toparlanma sürecinde yerel piyasaların durumu; gözlenen işgücü piyasası sonuçları bağlamında son politika önlemleri ve mevcut işgücü piyasası kurumlar Show Less -