zijde – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Zijde (textiel)  "Zijde" is een natuurlijke substantie die wordt afgescheiden door bepaalde insecten en stolt bij contact met de lucht. Het bekendst voor haar productie is de zijderups (''Bombyx mori''), ze behoort tot de orde van de Lepidoptera of ''schubvleugeligen''. Er zijn ook bepaalde spinnen die geschikt zijn voor de zijdeteelt. Terwijl de rupsen er hun cocon mee maken, weven spinnen er hun web van. İpek (lif)  "İpek", İpekböceğinin ürettiği yumuşak, parlak bir liftir. İpekböceği bir tırtıldır ve bu lifi kendine koza örmek için üretir. İnsanlar bu liften iplik yapar ve kumaş dokurlar.

Keybot      175 Results   36 Domains
  8 Hits www.jbl.de  
De clips zijn aan de ene zijde open om een bevestigd object eenvoudiger te kunnen verwijderen
Sabitlenmiş olan objenin kolayca çıkartılabilmesi için klipslerin bir tarafı açıktır.
  2 Hits www.chinesetimeschool.com  
Een zijde zakenman droom oude brokaat tot leven te brengen
Antik brokar hayata geçirmek için ipek işadamı'nın rüyası
  www.java.com  
Applicaties aan server-zijde ontwikkelen voor onlineforums en -winkels, verwerking van peilingen en HTML-formulieren, enzovoort
Çevrimiçi forumlar, mağazalar, anketler, HTML formlarını işleme ve daha fazlası için sunucu tarafı uygulamaları geliştirme
  java.com  
Applicaties aan server-zijde ontwikkelen voor onlineforums en -winkels, verwerking van peilingen en HTML-formulieren, enzovoort
Çevrimiçi forumlar, mağazalar, anketler, HTML formlarını işleme ve daha fazlası için sunucu tarafı uygulamaları geliştirme
  www.takenouchi-documents.com  
Yata: achthoekige vorm met elke zijde van een ingesprongen naar binnen cirkel.
Yatağan: girintili içe daire olan her tarafı ile sekizgen şekil.
  www.ewm-group.com  
Eenvoudig te gebruiken – er wordt slechts op één zijde gelast
Kullanımı kolaydır - sadece tek bir tarafta kaynak yapılır
  103 Hits www.bridgat.com  
Unisex Casual Skate schoenen zijde afgedrukt ontwerp Lace-up Front rubberen zool.
Unisex rahat Skate ayakkabı yan baskılı tasarım dantel-up ön kauçuk taban
  6 Hits wordplanet.org  
11 En van hem werd gezien een engel des Heeren, staande ter rechter zijde van het altaar des reukoffers.
11 Bu sırada, Rab'bin bir meleği buhur sunağının sağında durup Zekeriya'ya göründü.
  2 Hits www.primapower.com  
– meer buigingen aan iedere zijde van het product volautomatisch zonder manuele interventies
Herhangi bir manuel müdahale olmadan her taraftan otomatik daha fazla bükme
  www.buschvacuum.com  
Minder onderhoud en langere gebruiksduur dankzij de montage van componenten aan één zijde.
Reduced maintenance and increased uptime due to mounting of components requiring maintenance on one side
  5 Hits junior.edumedia-sciences.com  
De vrouwelijke bloemen die de maïskolf opleveren bevinden zich in de pit van de bladeren in het middelste gedeelte van de plant. Hun zijde (bloemstijlen) ontvangt het stuifmeel tijdens de bevruchting.
Mısır koçanını veren dişi çiçekler ise bitkinin orta kısmındaki yaprak çukurlarında bulunur. Bu çiçekler tozlaşma sırasında polen alır.
  www.fabricair.com  
De tweede methode, type 2, maakt gebruik van twee kabels, één langs elke zijde van het kanaal op de posities 3 en 9 uur. Het kanaal heeft klemmen om het kanaal op de kabel op de juiste posities te hangen voor beide soorten ophanging.
İkinci yöntem olan Type 2, kanalın 3 ve 9 saat konumlarındaki her bir yanında birer tane olmak üzere iki kablo kullanır. Kanalın üzerinde, bu iki askı tipi için uygun konumlarda kabloya asılacak kancalar mevcuttur.
  www.sera.de  
De IF 400 + UV kan afhankelijk van de behoefte ook met 4, 2 of zelfs zonder houders worden gebruikt. In het laatste geval loopt het water over de hele zijde het filter in en de filtermedia, zoals bijvoorbeeld filterwatten, kunnen de fijne deeltjes door de grotere ingang eruit filteren.
IF 400 + UV aynı zamanda 4, 2 ile veya hatta istenirse sepetsiz kullanılabilir. İkinci durumda, su tüm kenar boyunca filtreye akar ve filter yünü gibi filtre malzemeleri arıtılmış emiş ile ince partikülleri toplayabilir.
  www.bestforminc.com  
Pitbull Gym snaar tank top met de populaire "Bad-to-the-Bone" zeefdruk. Brede zijde gesneden zijkanten en op maat ronde primeur bodem. 100% katoen Pitbull Tank Top. Er zijn verschillende kleuren beschikbaar vanaf Pitbull Gym kleding, zodat je een paar.
Yeni Taş logo giyim Pitbull Salonu dize tank top. Ekran baskılı Onların tek bir dize tanktop blânkına. % 100 pamuk, özel kepçe alt ve açık omuz. Erkek dize tank başında ve spor giyim tüm Pitbull gemi aynı iş günü. <- P -> ..
  2 Hits fh.volvotrucks.com  
Met de afstandsbediening is het mogelijk de vering te verhogen of verlagen, de truck naar één zijde te laten hellen, de laadklep en de verlichting bij het laden te bedienen, de motor te starten, te stoppen en te laten draaien en om het voertuig af te sluiten.
Volvo'da uzaktan kumanda üzerine çalışan bileşen uzmanı Markus Olsson, "Birkaç yıl önce, sürücülerle ilk uzaktan kumandayı test etmeye başladık. Prototipe yönelik tepkiler son derece olumluydu; böylece biz de asıl modeli geliştirmeye devam ettik," diyor.
  10 Hits www.nato.int  
Als we dat verlangen niet onderkennen, zal er een natie ontstaan waarin de meerderheid zich schaart aan de zijde van de tegenstanders van de democratie. Ontgoocheling zal leiden tot wijdverbreid extremisme en criminaliteit, en wij krijgen misschien een natie die geen enkel regeringssysteem meer vertrouwt.
Bu isteği göz ardı edersek ortaya halkının çoğunluğu demokrasi karşıtlarının safında yer alan bir ülke çıkacaktır. Hayal kırıklığı aşırıcılığın ve suçun yaygınlaşmasına yol açacaktır; bu durumda karşımızda artık hiçbir yönetim sistemine güveni kalmamış bir ulus buluruz.
  www.durammask.com  
Ze worden wereldwijd door bewakers gedragen in gebieden waar de veiligheid gevoelig ligt en beschermen die mensen die verantwoordelijk zijn voor onze veiligheid. Zorg dus voor het beste materiaal. Als elke seconde telt is het goed om te weten dat Duram aan je zijde staat.
Bu dünyanın en işlek bazı birimlerinin bizim koruyucu ekipmanımızı kullanmayı seçmiş olması hiç de şaşırtıcı değildir. Duram kaçış maskeleri polis ve kurtarma ekiplerinde, askeri ve Özel Kuvvetlerde hizmet vermektedir.Onlar dünya çapında hassas yerlerde güvenlikler tarafından taşınır ve bizim güvenliğinden sorumlu olduğumuz bir özenle dikkat edilir. Onları en iyi şekilde muhafaza ettiğinizden emin olun, her saniye saydığında, emin olun zamanın en iyisine sahipsizi. Bunun Duram Maskesi olduğundan emin olun.
  2 Hits www.prague.fm  
Ludmila kapel toegevoegd en haar graftombe werd hier geplaatst. Veel van het oorspronkelijke gebouw is bewaard gebleven, zoals het reliëf dat uit beeldt hoe engelen de Madona kronen en de zijde met Ottokar I en zijn zus, Abdis Agnes.
Burada sergilenen Barok sanatçılar arasında Peter Brandl, Václav Reiner ve heykeltıraş Matthias Braun, ayrıca Škréta bulunmaktadır. St. George Kadınlar Manastırındayken ayrıca Jan Kupecký ve Lesser Meydanındaki St. Nicolas Kilisesini dekore etmesi için görevlendirilmiş olan Ignaz Platzer’ın eserlerini mutlaka görmelisiniz.
  2 Hits janeiredale.com  
Reinig het gebied dat u wenst te verdoezelen. Breng Blemish Balm (de transparante zijde) aan op de pukkel. Breng daarna de Blemish Concealer aan vervaag de randen met de vinger of de Camouflage Brush.
Zap&Hide® güçlü ve etkili olmasına rağmen ihtiyacınız kadar da rahatlıkla kullanılabilir. Cildinizi bütün gün taze ve temiz tutun!
  www.ppep.org  
Training wordt gedaan met de handen op ervaring in het werken in de tuin aan de zijde van ervaren personeel in biologisch tuinieren. Elke dag zullen er details die moeten worden gedaan, alsmede processen in de planten, groeiend, oogst, Opslag produceren.
Eğitim deneyim elleri organik bahçecilik deneyimli kadrosu ile yan bahçe tarafında çalışan ile yapılır. Her gün yapılması gereken özelliklerini olacak, ayrıca ekim işlemleri gibi, büyüyen, hasat, ve ürünlerin depolanması. tarımda kaliteli bir ürün için kullanılan teknikler vardır. Beceri deneyim ve okuma bilgilere eller tarafından geliştirilen. Sınıflar ayrıca ek öğrenme fırsatları için yerel üniversite Ag uzatma programı mevcuttur.
  superhotel.kiev.ua  
Als komt u vanaf de zijde van Lukyanovskaya plein, dan moet u niet naar het huis met de trap te omzeilen, zal het genoeg zijn om ergens McDonald's te geraken en naar de ingang van het "Silpo" supermarkt te gaan (waar u kunt kopen alles wat u nodig en zelfs enkele luxe wijn voor een romantisch avondmaal).
Lukyanovskaya meydanı tarafından geçerseniz merdivene çekerek binanın etrafını dolaşmanız gerek kalmayacak, sadece McDonalds’ı dolanıp (tüm gereken şeyleri, romantik bir akşam yemeği için elit şarapları bile alabileceğiniz) ‘Silpo’ supermarket giriş kapısı tarafından binayı bulabileceksiniz). Supermarketin sağ tarafından şehrin eski ve tarihi mahalesinde bulunan Kiev’deki en iyi ve artık bildiğiniz otelimize kadar kolayca ulaşabileceksiniz.
  www.chapman-freeborn.com  
Onze toegewijde charterteams begrijpen als geen ander wat er nodig is om onvergetelijke ervaringen te creëren voor conferenties, evenementen en productlanceringen waar ook ter wereld. Voor zowel het belonen van uw werknemers als voor het entertainen van uw beste klanten staan we aan uw zijde voor gepersonaliseerde charters die de verwachtingen van u en uw klanten overstijgen.
Özel kiralama ekibimiz tüm dünyada konferanslar, etkinlikler ve ürün lansmanlarında unutulmaz deneyimler oluşturmak için neler gerektiğini anlıyor. Çalışanlarınızı ödüllendirmek veya en iyi müşterilerinizi eğlendirmek istiyorsanız, sizin ve misafirlerinizin seyahat ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel uçak kiralama konusunda size yardımcı olabiliriz.
  apothicaire.fr  
Geachte internaut, activeert de audiofunctie, als u de zachte smalle zijde van de sirenes wilt horen.
Hoş geldiniz içinde benim alçak gönüllü konut. Girmek, girmek- bu yüzden!
  www.food-info.net  
Plaats het ei in 1 liter water waarin 100 g zout is opgelost. Een vers ei zal op de bodem blijven liggen. Bij het 3 weken oude ei zal de meest stompe zijde zal omhoog komen. Dit komt doordat de luchtkamer in het ei groter wordt naarmate het ei ouder wordt.
Suyla test (gerekli malzemeler: ölçülü kap, bir litre su, yüz gram tuz, taze bir yumurta, üç haftalık bir yumurta ve altı haftalık bir yumurta). Yumurtayı, içinde yüz gram tuzu çözdüğümüz bir litrelik suya bırakırız. Taze olan yumurta dipte kalır. Bayat yumurtaların ise artan bayatlığa bağlı olarak sivri olmayan uçları yukarı doğru gelir. Bunun sebebi yumurtada bulunan ve yumurta bayatladıkça artan hava boşluğundan dolayıdır. Yumurta altı haftalık veya daha da bayatsa yüzmeye başlar.
  bet-ibc.com  
Dit is goed nieuws omdat het betekent dat de bookmaker zelf zich totaal geen zorgen maakt over of u wint of verliest, omdat zij ongeacht hiervan hun bescheiden winst maken: u kunt zoveel inzetten als u wilt, zolang andere gokkers, aan de andere zijde, overeenkomen met dat bedrag.
Matchbook.com, düşük komisyon oranları sunan ve hem iPhone hem de Android cihazlar için mobil bahis uygulamaları bulunan bir bahis borsasıdır. Matchbook, Alderney lisansına sahiptir, bu da, burasının paranızın emin ellerde olduğu, son derece güvenilir bir bahis borsası olduğu anlamına gelir. Spor adedi sınırlı olabilir ancak bu site daha fazla oyuncu çektiğinden daha cazip bahis oranları ve seçenekler sunabileceklerdir. Sitenin hizmet verdiği diller: İngilizce, Japonca ve Çince.
  www.wnt.com  
Ook wanneer u via de online shop bestelt, blijft onze persoonlijke service voor u onveranderd. Bij technische vraagstukken of andere vragen staan onze technici van de binnen- en buitendienst als competente aanspreekpersonen u nog altijd met raad en daad ter zijde.
Cookies özel tanımlama işaretleridir. Bu sayede sizin bilgisayar ve aletlerle komunikasyon sağlanmakta. Cookies Online Shopumuzda sunduğumuz hizmetimizi sorunsuz/sıkıntısız kullanmanızı sağlamakta. Cookies ve kullanım hakkında ile alakalı daha detaylı bilgi için, Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.
  www.hidemyass.com  
Geen verklaring van afstand van enige voorwaarde van deze Overeenkomst van de zijde van een partij is van kracht voor welk doel dan ook, tenzij deze op schrift staat en door de desbetreffende partij is ondertekend.
12.8. Feragat. Taraflardan birinin bu Sözleşmenin şartları, koşulları ve hükümlerinden herhangi birinin kesin surette ifasında ısrar etmemesi, Sözleşmeye ileride uyumdan bir feragat veya vazgeçme olarak yorumlanmayacak ve Sözleşmenin şartları, koşulları ve hükümleri geçerliliğini sürdürecek ve yürürlükte kalacaktır. Taraflardan birinin bu Sözleşmenin herhangi bir şart veya hükmünden feragat etmesi, bu tür bir feragatname ilgili tarafça yazılı ve imzalı olarak sunulmadığı sürece hiçbir amaçla geçerli olmayacaktır. Taraflardan birinin bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal etmeye yönelik feragati, bu tür bir ihlale yönelik sürekli bir feragat veya bu Sözleşmenin aynı veya diğer hükümlerinin başka ihlallerine yönelik bir feragat olarak yorumlanmayacaktır.
  petition.avaaz.org  
De betogingen schudden politici wakker en werden alom geprezen omdat ze politiek momentum hebben gecreëerd. “Toen we die enorme klimaatbetogingen zagen wisten we dat de samenleving aan onze zijde stond”, zei de VN-klimaatchef Christina Figueres.
Bu yürüyüşlere birçok grup ve kişi destek verdi ama kitlesel eylemlilik hedefini dile getiren Avaaz’dı; bunu desteklemek için gereken fonun büyük bölümünü topladı ve ortağımız 350 ile birlikte lojistiğin sorumluluğunu üstlendik. Üye tabanımız ve sahadaki çabalarımız yüz binlerce kişiyi sokaklara dökülmek için harekete geçirdi. Ekibimiz etkinlikler için bir çerçeve oluşturan ‘açık kaynak’ bir rehber tasarladı ve bu rehber yüzlerce başka grubu da yaratıcı eylemler hazırlamaya teşvik etti. Yine ortağımız 350 ile işbirliği yapan medya ekibimiz yürüyüşlerle ilgili on yıllardır görülmemiş bir medya ilgisi yaratmayı başardı.
  2 Hits rail.cc  
Ligplaatsen zijn duurder dan standaard zitplaatsen, maar aangezien u hier kunt gaan liggen zijn ze een erg comfortabele optie. In deze treinen vindt u normaal gezien negen of tien compartimenten met zes ligplaatsen, drie aan elke zijde.
Kuşetler standart koltuklardan daha pahalıdır, ancak uzanma imkanınız olduğu için daha rahat bir seçenektir. Kuşetli vagonlarda 9 ya da 10 tane kompartman bulunur ve her kompartmanda da karşılıklı 3 kat şeklinde 6 yatak vardır. Kuşetli gece trenlerinin çoğu 4 veya 6 yataklı kuşetlerde rezervasyon imkanı sunar. 4 yataklı kuşetlerde kullanılmayan 2 yatak duvara katlandığı için daha fazla kullanım alanı vardır. İtalya’daki gece trenleri 4 yataklı, Almanya’daki CNL trenleri ise 5 yataklı kuşetlerle hizmet vermektedir. Bu trenlerdeki 6. yatak genellikle katlanmış şekilde durmaktadır ve bagaj rafı olarak kullanılabilir.