zilveren – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      229 Results   16 Domains
  6 Hits www.chinesetimeschool.com  
[Chinese Arts] Zilveren sieraden van de Miao etnische
[Çin Sanat] Miao etnik gümüş takılar
  198 Hits www.bridgat.com  
Mannen koeienhuid instapper molières rubberen zool sierstiksel zilveren Hardware Detail
Erkek sığır derisi Slip-on loafer'lar kauçuk taban gümüş donanım detay Topstitch
  2 Hits wordplanet.org  
11 Wij zullen u gouden spangen maken, met zilveren stipjes.
11 Sana gümüş düğmelerle altın süsler yapacağız. [Kız]
  www.banggood.com  
antieke zilveren haarspelden
araç içi telefon tutamağı
  www.bahco.com  
Het Bahco Ergo Tool Management System (BETMS) wordt gelanceerd op de Equip'Auto vakbeurs in Parijs en wint er de Zilveren Medaille voor Innovatie.
Bahco Ergo Alet Yönetim Sistemi Paris Equip'Auto fuarında yenilikçi olduğu için gümüş madalya kazandı.
  2 Hits www.letsgodigital.org  
Bekendmaking winnaar Zilveren Camera 2004
Samsung Pro815 DIWA Altın Ödülü aldı
  3 Hits www.gran-turismo.com  
Het aantal beloningen dat je hebt verdiend tijdens de licentietests in het speltype Carrière. Zodra je goud hebt gewonnen, ontgrendel je zilver of brons voor dezelfde test. Als je een zilveren beloning hebt gewonnen, ontgrendel je brons.
Kariyer Modu’nda lisans testlerine girdiğinizde kazandığınız ödüllerin sayısını görüntüler. Bir testte altın ödül alırsanız, aynı testteki gümüş ve bronz ödüllerin kilitleri açılacaktır. Benzer şekilde gümüş ödül almak, aynı test için bronz ödülün kilidini açacaktır.
  osr.org  
Vul jouw unieke code in die je vindt op de achterkant van jouw OSR Cadeaukaart. Kras de zilveren coating weg en de code verschijnt. Heb je de elektronische versie van de OSR Cadeaukaart ontvangen, dan vind je de code in het PDF-bestand.
OSR Hediye Kartı’nın arkasında bulabileceğiniz benzersiz kodunuzu girin. Gümüş kaplamayı kazıdığınızda kod ortaya çıkacaktır. OSR Hediye Kartı’nın elektronik versiyonunu aldıysanız, kodu PDF dosyasında bulacaksınız.
  www.hamrick.com  
Infrarood reiniging werkt goed met alle soorten kleur-negatieve en kleurdia film, waaronder ook Kodachrome. Zilver-gebaseerde zwart-witte film werkt echter niet met infrarood reiniging omdat de zilveren deeltjes hetzelfde zien in zichtbaar licht en infrarood licht.
Kızılötesi temizleme, Kodachrome da dahil olmak üzere her türlü renk negatif ve renkli film ile iyi çalışır. Bununla birlikte, gümüş esaslı siyah / beyaz film kızılötesi temizleme ile çalışmaz çünkü gümüş parçacıkları görünür ışıkta ve kızılötesi ışıkta aynı görünür.
  2 Hits www.ppep.org  
Het bestaat uit een medaille, een zilveren rozet en een verklaring van de directeur van het Instituut van de Mexicanen in het buitenland ondertekend (NAAM), die coördineert de internationale samenwerking gericht op het verbeteren van de levensstandaard van de Mexicaanse gemeenschappen in het buitenland.
Bir madalya oluşur, gümüş rozet ve Yurtdışı Meksikalılar Enstitüsü Müdürü tarafından imzalanan bir sertifika (ADI), kim yurtdışında Meksika toplulukların yaşam standartlarını iyileştirmeyi hedefleyen uluslararası işbirliğini koordine.
  2 Hits www.jbl.de  
De vloeistof is niet giftig en wordt in het aquarium snel door de bacteriën afgebroken. Daarnaast is er nog het verdunningseffect. De zilveren kogeltjes zijn van een ijzerverbinding en derhalve ongevaarlijk. U kunt deze simpelweg afzuigen.
Termometreler cıva içermez. Söz konusu sıvı boyalı alkol çözeltisidir. Zehirli değildir, her iki bileşen de akvaryumdaki bakteriler tarafından hızla bozundurulur. Ayrıca seyreltme etkisi de hesaba katılmalıdır.
  2 Hits www.eso.org  
(Whising well cluster NGC 3532). Dit open cluster van jonge sterren heet zo omdat het, gezien door het oculair van een telescoop lijkt op een handvol twinkelende zilveren munten op de bodem van een wensput.

ESO bu sene 50.yılını tamamlıyor ve bu önemli yıl dönümünü kutlamak için tarihimize kısa bir göz atacağız. 2012 yılı boyunca ayda bir kez yayınlanan haftanın 'önceden ve ÅŸimdi' özel fotoÄŸrafı La Silla ve Paranal gözlem yerleÅŸkesinde, ESO'nun Åžili Santiyago'da bulunan tesislerinde ve Almanya Garching Münih'teki merkez ofisinde yıllar içinde her ÅŸeyin nasıl deÄŸiÅŸtiÄŸini göstermektedir. 

2009 Aralık’tan beri Görünür ve Kırmızı-ötesi Gökbilim Tarama Teleskopu (VISTA), ESO’nun Åžili’deki Paranal Gözlemevi’nden güney gökküresini haritalıyor. Bu ayki fotoÄŸraf çiftimiz VISTA teleskopunun yapım sürecini ve günümüzdeki halini gösteriyor.

2004 yılının ortalarında çekilen tarihi görüntü yapım aÅŸamasındaki teleskop binasını gösteriyor. Teleskop kubbesinin iskeleti geçici yapı iskele kafesi ile çevrelenmiÅŸ dairesel tabanı görünüyor. VISTA, ESO’nun Çok Büyük Teleskopu’nun bulunduÄŸu Cerro Paranal alanının yaklaşık 1500 metre kuzey doÄŸusunda bir zirvede yer alıyor. Bu zirve 5 metre alçaltılarak 2518 metre yüksekliÄŸe indirilmiÅŸ ve inÅŸaat çalışmaları için gerekli 4000 metrekare düzlük oluÅŸturulmuÅŸtur.

Günümüz fotoÄŸrafı tamamlanmış VISTA teleskopunu gösteriyor. Teleskopun çevresindeki 20 metre çapında duvar teleskopu çevreden koruyan yapıdır. Ä°ki sürgülü kapı teleskop gözlemleri için dar aralık oluÅŸturur ve gerekli durumlarda rüzgâr perdesi dar aralığın yakınına yerleÅŸtirilebilir. Çevresini saran duvardaki ek kapılar gece boyunca hava akışını kontrol ederek havalandırmayı saÄŸlıyor. Ön planda görülebilen duvara bitiÅŸik yardımcı yapı, bakım ekipmanları ve ince yansıtıcı gümüÅŸ kaplamaların teleskop aynalarına uygulanmasında kullanmak için kaplama tesisini içermektedir.

VISTA,