zochten – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      15 Results   11 Domains
  wordplanet.org  
Ik riep tot mijn liefhebbers, maar zij hebben mij bedrogen; mijn priesters en mijn oudsten hebben in de stad den geest gegeven, als zij spijze voor zich zochten, opdat zij hun ziel mochten verkwikken.
19Oynaşlarımı çağırdım, Ama aldattılar beni. Yeniden güçlerine kavuşmak için yiyecek ararken Kâhinlerimle önderlerim kentte can verdi.
  www.google.com.mt  
Toen het district zich voorbereidde op het oprichten van een kleuterschool die de hele dag is geopend, zochten leerkrachten en beheerders naar manieren om te profiteren van langere lestijden en de leermethoden voor leerlingen te personaliseren.
Bölge yönetimi tam gün anaokulu hizmeti sunmaya hazırlanırken, öğretmenler ve yöneticiler de sınıfta daha fazla zaman geçirecek olmanın avantajlarından yararlanmak ve öğrencilerin öğrenme süreçlerini kişiselleştirmek için yeni yöntemler arıyordu.
  4 Hits www.nato.int  
Geaccrediteerde journalisten merkten dat de Westerse militaire organisaties de toegang zeer streng in de hand hielden. Zij kregen weinig te pakken van wat ze zochten. De redacteuren thuis, vonden het hele proces een nieuwsramp.
Akredite gazeteciler, Batılı orduların gerekli bilgileri çok sıkı bir şekilde yönettiklerini ve dolayısıyla istedikleri bilgilerin pek azına erişebildiklerini gördüler. Ülkelerindeki editörler de bunu tam bir medya faciası olarak nitelendiriyorlardı.
  www.worldhistorysite.com  
Dus het doel is hier om belangrijke patronen te vinden in gebeurtenissen beschreven door de historische record. Het einde is in beide gevallen de kennis, zochten zowel voor het doel van nauwkeurige voorspelling en het begrijpen van de wereld om ons heen.
Bilim adamlar¦ dogšada önemli desenleri kes¸fetmek istiyoruz. Yani burada amaç tarihsel rekor tarif olaylarda önemli desenleri bulmak için. Her iki durumda son bilgi, dogšru tahmin amaçl¦ ve çevremizdeki dünyaya bir anlam vermekte hem aranan.
  premier.shutterstock.com  
"We zochten een totaalpakket", zegt Catherine Yelloz, directeur productierechten en autorisatie bij National Geographic Television, "Kwaliteitsinhoud, snelle levering en redelijke licentiekosten. Soms had een bedrijf wel de kwaliteit in huis, maar waren de kosten exorbitant hoog; een ander zou in staat zijn om snel te leveren, maar niet in HD."
Videoların konusunu tamamlayıcı görsel bulma işi, NGTV’nin tahmin ettiğinden çok daha zordu. National Geographic Television Prodüksiyon Hakları ve İzinleri Direktörü Catherine Yelloz şöyle anlatıyor: “Her şeyi aynı anda arıyorduk. Uzmanlık ve içerik kalitesi, hızlı teslimat ve makul lisans ücretleri. Bazı şirketlerde kaliteli içerikler vardı ama ücretler aşırıydı, bazılarında ise hızlı teslimat imkanı vardı ama HD yoktu.”
  petition.avaaz.org  
In reactie daarop eisten 500.000 Avaaz-leden dat Bahrein geen toestemming zou krijgen om de prestigieuze Formule 1 Grand Prix te organiseren. Avaaz-leden posten 20.000 berichten op de Twitter- en Facebook-pagina’s van Formule 1 teams. We zochten contact met de legendarische coureur Damon Hill en hij sloot zich bij ons aan.
Uganda Parlamentosu konuyu bir yıl sonra yeniden gündeme getirdiğinde biz de hazırdık: dilekçemiz birkaç gün içinde müthiş bir hızla 450.000'den 1,6 milyon imzaya çıktı. Ayrıca on binlercemiz hükümetlerimize çağrılar yaptık ve önemli uluslararası haberlerde yer aldık. Dünyanın dört bir yanından gelen yoğun baskı yüzünden Uganda Parlamentosu sözcüsü acil bir oturumla tasarıyı engellemek zorunda kaldı. Homofobik kanun yapıcılar yasayı 2012 yılında bir kez daha geri getirmeye çalıştıklarında büyük bir Uganda gazetesinde bir reklam yayınlattık. İnanılır gibi değil ama 2013'te tasarı bir kez daha ortaya çıktı -- ve bu kez geçti -- ama ertesi yıl Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi.
  www.transformativeworks.org  
In oktober 2013 zochten de U.S. National Telecommunications and Information Administration (NTIA) en de U.S. Patent and Trademark Office (PTO) publieke opmerkingen over copyright beleid problemen, inclusief het legale raamwerk voor het creëren van remixes.
Ekim 2013’te, ABD Ulusal Telekomünikasyon ve Bilgi İdare (NTIA) ’si ve ABD Patent ve Marka Ofis’i remixlerin yapılışı için hukuki çerçeve de dahil olmak üzere telif hakları poliçesi kaynaklı sorunlar hakkında kamunun yorumlarını istedi.Avukatlarımız büyük ihtimalle yeni telif hakları kanunları sunacak olan bu acentelere hayranlar tarafından yazılmış hikayeleri kullanarak neden telif hakları yasasında yapılacak kanun değişikliklerinin transformatif eserler yapmanın özgürlüğü tarafında olması gerektiğini anlattı.
  www.google.ad  
Docenten van Del Mar zochten naar een effectievere manier om de schrijfvaardigheid van leerlingen te verbeteren. Het schoolteam kwam tot de conclusie dat leerlingen moesten beschikken over een eigen laptop om hun schoolwerk beter te kunnen uitvoeren.
Yazmayı öğretmenin daha etkili bir yolunu geliştirmek üzere öğretmenlerle birlikte gerçekleştirdikleri çalışmanın ardından Del Mar liderlik ekibi, öğrencilere eğitim için kendi dizüstü bilgisayarlarını sunmaları gerektiğini fark etti. Del Mar, kritik düşünmeyi, iletişimi, ortak çalışmayı ve yaratıcılığı teşvik etmek için teknolojiden yararlanmanın önemini vurgulayan Ortak Temel Eyalet Standartlarına uymaktadır. DMUSD liderlik ekibi, derslerin öğretilme biçimini değiştirmek istedi.
  2 Hits www.q-lab.com  
George had een vaste vraag voor al zijn klanten: "Wat heeft u nodig dat u bij uw huidige leveranciers niet kunt krijgen. Veel klanten vertelden George dat ze een stabiel en reproduceerbaar testoppervlak zochten.
Birleşik Devletler Hava Kuvvetlerinden genç bir pilot, ülkesine hizmet ettikten sonra sivil hayata geri dönmüştü. Bu pilotun adı George Grossman’dı ve Cleveland-Ohio bölgesindeki boya laboratuvarlarına malzeme ve cihaz satarak yeni bir kariyere adım attı. George, her gittiği yerde müşterilerine şu soruyu sormayı adet edinmişti: "Mevcut tedarikçilerinizden temin edemediğiniz neye ihtiyacınız var?” Müşterilerin çoğu, tutarlı ve tekrar edilebilir bir test yüzeyine ihtiyaç duyduklarını söylediler. Eğer bir boya testte başarısız olursa, bu durumun kirli-kötü bir yüzeyden değil boyanın kalitesinin kötülüğünden ortaya çıktığından emin olmak istiyorlardı.