zomer – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Zomer  De "zomer" is een van de vier seizoenen, door de meteorologie gedefinieerd als de maanden juni, juli en augustus op het noordelijk halfrond, en december, januari en februari op het zuidelijk halfrond. Yaz  "Yaz", en sıcak mevsimdir. Kuzey Yarım Küre'de en uzun günler yazda gerçekleşir. Dünya ısıyı depo ettiği için en sıcak günler genellikle yaklaşık iki ay sonra ortaya çıkar. Sıcak günler Kuzey Yarım Küre'de "21 Haziran" ile "22 Eylül" arasında, Güney Yarım Küre'de ise "22 Aralık" ile "21 Mart" arasındadır.

Keybot      834 Results   44 Domains
  13 Hits www.ppep.org  
Zomer squash
Summer Squash
  241 Hits pixnio.com  
vlinder, natuur, bloem, zomer, insect, plant, buiten
kelebek, Doğa, çiçek, yaz, böcek, bitki, açık
  54 Hits www.chinesetimeschool.com  
[Provincie Shandong] Zomer
[Shandong Province] Yaz
  2 Hits android.dailydownloaded.com  
Het Cricket Season is hier. Geniet van deze nieuwe zomer release .
Kriket Sezonu burada. Bu yeni yaz yayınının tadını çıkarın .
  www.kumato.com  
“Ik ben nooit dol op tomaten geweest, maar deze zomer kwam ik Kumato® tegen en dit is de echte smaak van een tomaat! “
"Hiçbir zaman domatese çok düşkün olmadım, ama bu yaz Kumato®’yu keşfettim. İşte gerçek domates tadı bu!”
  22 Hits www.jbl.de  
Zomer
Yaz
  11 Hits www.moevenpick-hotels.com  
Spreek deze zomer af met Europa en geniet van besparingen tot 30%.
Bu yaz Avrupa'yla randevulaşın ve %30'a kadar tasarrufun tadını çıkarın.
  8 Hits clashroyale.com  
De zomer van 2-tegen-2 begint bijna!
2’ye 2 Yaz Etkinlikleri Başlamak Üzere!
  5 Hits www.edding.com  
Zomer
Mevsimler
  www.hillsidebeachclub.com  
De heerlijkste smaken van de zomer in een lekkere ijswafel. Wie kan er nee zeggen tegen zo’n verfrissend koel dessert?
Yazın en leziz tatları bu külahta toplandı. Serin bir tatlıya kim hayır diyebilir ki?
  2 Hits www.pepere.org  
Zomer spelen
Yaz oyunlari
  135 Hits www.bridgat.com  
Zomer (1)
Yaz (1)
  16 Hits www.sera.de  
Als de zicht in de diepte van het water en de waterkwaliteit weer hersteld zijn , is ook het welzijn van de vissen en de planten weer gewaarborgd. Nu staat het ongestoorde plezier aan de vijver in de zomer niets meer in de weg.
Balıklar ve bitkiler havuzun görüntüsü ve su kalitesi yerine gelince oldukça iyi halde olacaklardır. Yazın artık mahvolmayacak havuz keyfinizi kesintiye uğratacak bir şey olmayacak.
  21 Hits www.prague.fm  
Festivals:  De stad biedt een levendig cultureel leven in de zomer, waaronder de opening van het spa seizoen in mei, het Frederic Chopin Music Festival dat midden augustus een week lang duurt (www.chopinfestival.cz) en een Mozart Festival in oktober.
Birçok otel ve tatil köyünde spa tedavileri sunulmaktadır. Burada mevcut olan en iyi kaplıcalardan birisi Danubius Health Spa Nove Lazne’de bulunmaktadır. Bu Roma stili kaplıcalar, saunalar ve spa havuzları günlük ziyaretçiler tarafından dahi mutlaka görülmelidir. Adres: Reitenbergerova 53. Açılış ve kapanış saatleri: Sabah 7 – Akşam 7.
  13 Hits www.partyfortheanimals.nl  
Het zomerreces eindigt volgende week, maar deze zomer was zó roerig dat ik jullie alvast op de hoogte breng in deze Worldlog. We hebben er onder andere voor gezorgd dat de Tweede Kamer vorige week terugkwam van reces.
Yaz tatili önümüzdeki hafta sona erecek, ancak bu yaz öylesine ürkütücüydü ki bu yüzden sizleri bu Worldlog’la güncelleyeceğim. Diğer şeylerin yanı sıra, geçen hafta milletvekillerinin tatilden Meclise geri dönmelerini sağladık. Sebebi: Bu yaz ortaya çıkan zehirli yumurtalar. Hollanda yumurtalarında fipronil zehir izleri bulundu ve bu tarihten sonra piyasadan milyonlarca yumurta alındı ve bir buçuk milyon … Continue Reading
  2 Hits www.hotelgiorgione.com  
Kamers en suites die uitkijken op de binnentuin waarin een tafeltje gereserveerd is voor het ontbijt en twee ligstoelen met badjassen tegenover de spa-zone (alleen in de zomer). Exclusief ingericht met stoffen in de typische Venetiaanse stijl en uitgerust met de beste voorzieningen.
Ayrılmış bir kahvaltı masası ile iki şezlong ve spa alanının etrafında bornozların bulunduğu iç bahçeye bakan odalar ve Suit daireler (yaz aylarında). Tipik Venedik stili kumaş döşemeleri ve her türlü modern konfora sahip ayrıcalıklı mekanlar.
  4 Hits www.escuela-montalban.com  
Verwarming in de winter; airconditioning in de zomer.
Kış aylarında ısıtma; Yaz aylarında klima.
  junior.edumedia-sciences.com  
zomer
saat
  www.mijnplatteland.com  
grote meren met warm, helder water in de zomer.
Yaz aylarinda ilik ve temiz sulariyla harika göller.
  16 Hits www.ihnice.com  
Cruise naar St. Tropez (alleen in de zomer)
Matisse,Chagall ve Picasso müzelerine gezisi
  www.endermologie.com  
De huid op de benen en de enkels van onder naar boven verstuiven. Een gemakkelijke handeling die zo vaak als nodig kan worden herhaald, op elk moment van de dag, zowel in de zomer als de winter.
Ayak bileklerinden başlayarak bacaklara yukarıya doğru cilde püskürtün. Hem kışın hem de yazın gün içinde herhangi bir anda yenilenmesi oldukça basittir.
  books.google.com  
In de zomer leveren we een bijdrage tijdens de aftrap van 50 jaar Shakespeare in the Park met gratis voorstellingen in Central Park in New York waarbij we een plek inrichten waar zijn complete werken online kunnen worden opgezocht.
Yaz boyunca, Yazarın tüm oyunlarının online aranıp bulunacağı bir yer oluşturarak Central Park'ta ücretsiz etkinliklerle Shakespeare in the Park'ın 50'inci yılına yardımcı olduk. New York'ta, Book Expo America'ya da katıldık ve ABD'deki yayıncı ve yazarlara, Kitap Ortağı Programına katıldıklarında kullanıcıların elde edecekleri deneyimleri gösterdik.
  www.dolomitipark.it  
De interessantste plaatsen, wat natuur betreft, liggen in de hoogste gebieden, op de plateau's en op de vlaktes van glaciale oorsprong; maar er zijn ook plekken te vinden in de valleien en in de druk bezochte gebieden die van groot belang zijn. De grote afwisseling aan omgeving en landschappen is de meest in het oog springende eigenschap van het park: deze variëteit is het beste te zien in de zomer, als alles in bloei staat.
Doğacı bir bakış açısıyla baktığınızda en ilginç yerler en yüksek noktalarda, platolarda, buzul kökenli havzalarda olacaktır; ancak vadi ve en yoğun erişim yerlerinde de büyük öneme sahip duraklar vardır. Çevre ve manzaradaki büyük çeşitlilik Park'ın en belirgin özelliğidir: Bu özelliği yazın ortaya çıkan çiçek deryasına bakarak görebilirsiniz.
  premier.shutterstock.com  
Het is niet lastig om berichten te vinden over het feit dat het visuele web de wereld van media en advertenties verandert. Afgelopen zomer is dankzij het concept een overwinning behaald toen het Witte Huis het beleid veranderde zodat bezoekers foto‘s en selfies mochten maken tijdens rondleidingen.
Görsel web’in "medya ve reklamcılıkta her şeyi değiştirdiğini" anlamak hiç de zor değil. Geçen yaz bu konsept, Beyaz Saray’ın ziyaretçilere fotoğraf ve video çekme izni vererek politikasını değiştirmesiyle büyük bir “zafer” kazandı. Harvard Üniversitesi Baş Dijital Yetkilisi konuyla ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Bunu değiştiremezsiniz veya bununla mücadele edemezsiniz. Beyaz Saray, markalara her zaman yapmaları gerektiğini söylediğimiz şeyi yapıyor; yani, markanın hikaye anlatıcıları olarak farklı seslerin ilgisini çekmek için görsel içeriği kullanıyor.”
  www.scienceinschool.org  
Erin was een schrijver van Luna Gaia – a closed loop habitat for the moonw16, een studenten-onderzoeksrapport van de International Space University (ISU)w17 in 2006. Ze is nu adjunct-staf aan de ISU. In de zomer van 2011 was zij de voorzitter van de levenswetenschappelijke afdeling van het twee-maandelijkse ruimtestudies-programma van de ISU in Graz, Oostenrijk.
w16 isimli öğrenci raporunun yazarıydı. Şimdi ise ISU'da misafir öğretim görevlisi ve ISU'da uzay yaşam bilimleri bölümünün 2011 yazında Graz, Avusturya'da yapacağı iki aylık uzay çalışmaları programının başkanı olacak.
  4 Hits www.gran-turismo.com  
Stanislav stond te popelen om in de voetsporen te treden van de eerste Russische GT Academy-winnaar, Mark Shulzhitskiy, die onder de Russische vlag uitkwam in de Blancpain Endurance Series en zelfs het World Endurance Championship. Hij kocht Gran Turismo en begon in de aanloop naar de kwalificatieperiode in de zomer van 2013 serieus te oefenen.
İlk Rusya GT Academy şampiyonu Mark Shulzhitskiy ile birlikte Rusya bayrağı Blancpain Dayanıklılık Serisi’nde dalgalandırıldı ve hatta Stanislav Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda Mark’ın izinden gitti. 2013’ün yaz aylarındaki sıralama turları için Gran Turismo satın aldı. PlayStation®3’ünün başında olmadığı zamanlarda spor salonunda çalıştı ve yarışmaya hazırlanmak için 10 kg verdi.
  8 Hits www.q-lab.com  
Vergeleken met Florida heeft de testsite in Arizona ongeveer 20% meer zonlicht, hogere jaartemperaturen en een lagere vochtigheidsgraad. In de zomer kan de luchttemperatuur 45°C bereiken. Een zwart gekleurd sample is dan meer dan 71°C.
Arizona, yüksek yoğunlukta güneş ışığı ve yıl boyunca yüksek sıcaklıkları nedeniyle açık hava yaşlandırma testleri için uluslararası alanda tanınmış bir karşılaştırma bölgesidir. Florida’ya kıyasla Arizona test alanı %20 daha çok güneş ışığı, daha yüksek yıllık sıcaklık ve daha az nem sunmaktadır. Hava sıcaklığı yaz boyunca 46°C’ye kadar ulaşabildiği gibi siyah renkli bir numunenin sıcaklığı da 71°C’ye ulaşabilmektedir.
  www.google.ad  
In de zomer van 2012 begon AET met het gebruik van G Suite for Education, het webgebaseerde communicatie- en samenwerkingspakket dat gratis beschikbaar is voor onderwijsinstellingen. Met producten als Gmail, Google Agenda, Google Drive, Google Sites en Google Classroom kon AET al snel makkelijker kennis delen tussen de academies, verbeteringen aanbrengen in de administratieve efficiëntie, het klassikaal onderwijs beter ondersteunen en uitdiepen, en ook elke gebruiker van thuis toegang geven tot apps, lesmateriaal en meer.
2012 yazında AET, eğitim kuruluşları için ücretsiz olarak sunulan web tabanlı bir iletişim ve ortak çalışma ürün seti olan G Suite Eğitim Sürümü'nü uygulamaya aldı. AET, bu ürün setinin Gmail, Google Takvim, Google Drive, Google Sites ve Google Classroom gibi ürünler sayesinde sunacağı sınıfta öğrenim, akademiler arasında bilgi paylaşımının geliştirilmesi, yönetim verimliliğinde artış ve tüm çalışanlar için evden erişim gibi potansiyel avantajları fark etti. Tüm öğrencilerin en güncel teknolojiye sahip olmasını sağlamak amacıyla, akademiler aynı zamanda İnternet'e hızlı ve basit şekilde bağlanma imkanı veren Google Chromebook'lardan oluşan sınıf setleri ve uygun fiyatlı tarayıcı tabanlı dizüstü bilgisayarlar da sundular.
  www.visitberlin.de  
Vanaf de zomer van 2012 wordt bij Checkpoint Charlie gewerkt aan de Black Box, een informatiecentrum over de Koude Oorlog, als voorganger van een museum over dat thema, dat hier een plaats zal krijgen.
Bugün Duvar Müzesi konferanslarla ve sergilerle duvar yapıtını ve DDR'den kaçış denemelerini hatırlatmaktadır. 2012 yazından itibaren Checkpoint Charlie'de Black Box ile bu noktada soğuk savaş müzesinin öncüsü olan, soğuk savaşa yönelik bir bilgilendirme merkezi oluşmaktadır. Checkpoint Charlie yakınında bulunan Stasi-Belgeleri Federal Dairesi Berlin Eğitim Merkezi (BStU) DDR'in Devlet Güvenlik Genel Merkezi'nın tarihini göstermektedir. Lichtenberg'de bulunan eski Bakanlığın tarihi binası Araştırma ve Anıt tesisi Normannenstraße, Stasi Müzesi'ni kapsamaktadır. Friedrichstraße'de anıt koruması altındaki "Tränenpalast”'ta, Federal Almanya Cumhuriyeti'nin Vakıf Evi sürekli sergisi ile "Sınır Tecrübeleri, Alman bölünmesinin günlük hayatı" başlığı altında bölünmüş Almanya'daki bireysel hayat gösterilmektedir. Bu yer eskiden doğu ile batı arasında sınır geçişiydi.
  38 Hits www.nato.int  
De oprichting van het Stabiliteitspact voor Zuidoost-Europa in de zomer van 1999 leidde tot grote verwachtingen in de hele regio. Spoedig ontstond echter het gevoel dat het pact teleurstelde. Een deel van het probleem was dat men niet goed begreep wat men realistisch gezien van het Stabiliteitspact mocht verwachten.
1999 yazında Güneydoğu Avrupa için başlatılan Güneydoğu Avrupa İstikrar Paktı bölgede büyük beklentiler doğurdu. Ancak kısa sürede bu Paktın beklentilere cevap vermediği yönünde düşünceler oluştu. Bu sorunun bir bölümü İstikrar Paktı’nın gerçekte ne yapıp ne yapamayacağı ile ilgili idi. İstikrar Paktı bir mali yardım veya uygulama ajansı değildir. İstikrar Paktı 40 ülkeden oluşan ve Güneydoğu Avrupa’nın tümünü etkileyen sorunlarla ilgili koordine stratejiler geliştirmeyi amaçlayan uluslararası bir kuruluştur. Son üç yıldır bölgede görülen gelişmelerin analizi yapıldığında olumlu bir tablonun oluşmakta olduğunu görülmektedir. Bölgedeki ülkeler giderek Avrupa ve Avrupa-Atlantik kuruluşları ve yapılarına yakınlaşmaktadırlar. Buradaki ülkeler arasındaki temaslar yoğunlaşmış ve düzenli bir sisteme oturmuştur. Ayrıca, artık ortak sorunlar olarak tanımlanan konularla ilgili olarak bir girişimler ağı oluşturulmuştur. Halen öncelikli konular ticaret, yatırım, altyapı, enerji, geri dönen mülteciler, organize suçlarla savaş, hafif ateşli silahların azaltılması, ve Kosova’nın sınır komşuları ile ilişkilerini geliştirmesi amacıyla düzenlenmiş bir alt-bölge işbirliği süreci başlatılmasıdır. İstikrar Paktı Güneydoğu Avrupa’nın her derde deva ilacı değildir. Ancak Güneydoğu Avrupa doğru yönde ilerlemektedir ve İstikrar Paktı’nın bunda etkileri olmuştur.
1 2 Arrow