zomermaanden – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      24 Results   10 Domains
  www.ppep.org  
Seizoen: het meest gekweekt in de zomermaanden, de tomaat is een warme weer vaste plant.
Season: Grown mostly in summer months, the tomato is a warm weather perennial plant.
  4 Hits rail.cc  
Kaartjes zijn te krijgen op de lokale stations. Stoelreserveringen zijn niet verplicht, maar wordt sterk aangeraden, vooral tijdens de drukke zomermaanden.
Biletler yerel istasyonlardan temin edilebilir. Koltuk rezervasyonu zorunlu değildir ancak, yoğun yaz aylarında koltuk rezervasyonu yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.
  www.food-info.net  
infecties treden op in de zomermaanden en zijn gerelateerd met besmet zoetwater (zoals rivieren etc.). De meest voorkomende oorzaak van infectie is consumptie van besmet water of rauwe schelpdieren.
enfeksiyonları yaz aylarında görülür ve tatlı suyun (nehir, dere gölcük v.b.) çevresel kaynaklı kirliliği ile bağlantılıdır. Pis su ve deniz ürünlerinin çiğ tüketilmesi ile bu organizma salgın durumlarda olağan şekilde yayılır.
  www.partyfortheanimals.nl  
In dit Worldlog een blik op wat er de afgelopen weken is gebeurd. Tijdens de zomermaanden bleef de financiële crisis en een nieuwe steunronde aan Griekenland als een zwarte schaduw over Nederland hangen.
28 kasım tarihinde Hayvanları Koruma Partisi’nin parti kongresi gerçekleÅŸtirildi. Bu güzel ve ilham verici kongrede grup baÅŸkanlığı görevini Luuk Folkerts’a devrettim. Luuk derneÄŸi geçen 8 yıl içerisinde olduÄŸundan daha da fazla büyütme görevi için, biçilmiÅŸ kaftan. 2002 yılında 4 kiÅŸi ile baÅŸladık, ÅŸimdi yaklaşık 12.500 kiÅŸi var ve amacımız Hollanda’nın en büyük partisi olmak. Ben … Continue Reading
  4 Hits www.sera.de  
De warme zomermaanden aan de eigen vijver door te brengen, zorgt bij eigenaren van een vijver voor zalige gevoelens. Deze stemming wordt echter verstoord, als zweefalgen zich uitbreiden en het water groen wordt.
Sıcak yaz aylarını kendi havuzunda geçirmek havuz sahipleri için müthiş bir keyif. Ancak bu mod yüzen algler yayılır ve su yeşilimsiye dönerse mahfolur. sera pond crystal sadece sinir bozucu algleri temizlemekle kalmaz aynı zamanda havuz suyu kalitesini kayda değer derecede geliştirir.
  www.optiflor.nl  
De ideale dagtemperatuur ligt tussen 20 en 22°C. Deze orchidee vraagt weliswaar veel licht, maar verdraagt echter geen rechtstreeks zonlicht, zeker niet in de zomermaanden. Een ideale plek is een plaats op de vensterbank gericht op het (noord)oosten of het (zuid)westen.
Phalaenopsis en iyi minimum 16°C'lik gece sıcaklığı ve maksimum 24°C'lik gün içi sıcaklıkta gelişir. İdeal gün içi sıcaklık 20-22°C arasındadır. Bu orkide çok ışık ister, ama direkt güneş ışığını -özellikle yaz aylarında- tolere edemez. İdeal yeri (kuzey)doğu veya (güney)batı yönündeki cam kenarlarıdır. Yapraklar sarardığı zaman, bu, çok fazla direkt güneş ışığının bir işaretidir. Çiçek tomurcuklarının veya koyu yeşil yaprakların dökülmesi, ışık eksikliğini işaret edebilir.