zomers – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      19 Results   10 Domains
  www.sommercard.info  
De vakantieregio Schladming-Dachstein – die bekend staat als populair skicentrum – verandert s´zomers in een van de premium-wandelregio's van Oostenrijk.
Whether you prefer gentler nature experiences or you are drawn by the high peaks - as you explore the hiking paths of the Schladming-Dachstein region, you are certain to discover one destined to become your all-time personal favorite.
  www.bridgat.com  
Deze toevallige t-shirt beschikt over stijlvolle marine blauwe en witte strepen om te maken een chique in zomers. Comfortabele katoen die t-shirt is gedetailleerd met korte mouwen, rond de hals en eenvoudige pull sluiting.
Bu rahat t-shirt şık lacivert mavi ve beyaz çizgili bir şık yazları oluşturmak için özellikleri. Rahat pamuk t-shirt kısa kollu yuvarlak yaka ve basit kazak kapatılması ile ayrıntılı. Altı boyutu seçenekleri mevcuttur; TEKNİK ÖZELLİKLER Ürün adı Women's nav..
  4 Hits www.ihnice.com  
Al onze gastgezinnen wonen in Nice, meestal in het centrum of in de buurt van onze school. Aangezien de vraag naar gastgezinnen ‘s zomers groter is dan in de rest van het jaar, worden sommige studenten in gastgezinnen geplaatst die zich verder van school bevinden.
Ailelerimizin hepsi Nice'de, genellikle şehir merkezinde veya okul çevresinde ikamet etmektedirler. Yaz aylarında, öğrenci yoğunlugu sebebiyle daha uzak güzargahlarda oturan ailelerimiz de bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda toplu taşıma araçlarını kullanarak 20 dakikada okula ulaşabilirsiniz.
  5 Hits www.jbl.de  
Bacteriën zijn gevoelige snuiters: Ze houden 's zomers niet van temperaturen boven de 35 graden en 's winters sterven ze wanneer de vorst zijn intrede doet. Om deze reden heeft JBL voor alle vloeibare producten met levende bacterieculturen ( JBL Denitrol , JBL FilterStart , JBL BactoPond , JBL NanoStart en JBL StartKit ) een speciale winterse procedure:
Bacteria really are sensitive little chaps: in summer they don’t like temperatures above 35 degrees and in winter they die when they catch a frost. That’s why all liquid products with living bacteria cultures ( JBL Denitrol , JBL FilterStart , JBL BactoPond , JBL Nano-Start ve JBL StartKit ) receive a special procedure in winter from JBL:
  3 Hits www.prague.fm  
Mozartissimo – een medley van hoogtepunten van verschillende Mozart opera’s, inclusief Don Giovanni – wordt hier zomers verschillende keren per week opgevoerd (zie www.bmart.cz); de rest van het jaar is het voornamelijk opera, ballet en drama producties.
Ulusal Kukla Tiyatrosu Prag’ın popüler eğlencesinde uzun bir geleneğe sahiptir. Kuklalar ve kostümlü aktörler Mozart’ın ünlü ‘operaların operası’ Don Giovanni versiyonları gibi klasik operalar, bunun yanı sıra Sihirli Flüt’ün büyüleyici hikayesi gibi daha hafiflerini icra ederler. Diğer bir ilginç performans, kuklacıların en iyi işlerinin bir karışımı olan Kukla Gala Performansı’dır. Bu otantik tiyatroda genelde 20:00’da başlayan harika performanslardan bazılarını görmek için gelin.
  www.visitberlin.de  
Wie liever snel iets “uit de hand” wil, krijgt de populaire Berlijnse specialiteit, de curryworst, bij iedere snackbar – met of zonder darm. ’s Zomers drinkt niet alleen de Berlijner hierbij graag zijn “Berliner Weiße”, een verkwikkende mix van bier en siroop.
Güncel Berlin mutfağı yeniden köklerine geri dönüyor. Menüde eskiden olduğu gibi, yeniden siyah kuşkonmaz ve benzeri yerel bahçelerden toplanan sebzeler var. Egzotik malzemelerle yapılan “Eisbein” gibi klasikler yeniden yorumlanıyor. “Green Food” yeni bir mutfak eğilimidir: Mevsimlik malzemeler Berlin Brandenburg bölgesinden gelmekte ve organik olarak yetiştirilmektedir. Kendi yemeğini kendi hazırlayanlar yemek pişirmek için haftalık pazarlarda aradıklarını bulabilir. Hemen ayaküstü bir şeyler atıştırmak isteyenler, Berlin’in özel Currywurst'unu her sokak büfesinde bağırsağa geçirilmiş ya da geçirilmemiş olarak bulabilirler. Yazın sadece Berlinlilerin değil herkesin sevdiği bira ve pekmezin karışımından elde edilen ferahlatıcı bir “Berliner Weisse” de yanında iyi gider.
  www.nato.int  
Wie dacht dat klimaatverandering, energieveiligheid en voedseltekorten een ver-van-mijn-bed-show was, heeft de laatste tijd redenen om nog eens na te denken. Het klimaat verandert. Het VK heeft een van de natste zomers achter de rug, sinds men is begonnen dit bij te houden. Dat is van invloed op de voedselvoorziening.
İklim değişikliği, enerji konusundaki güvensizlik ve yiyecek kıtlığı gibi sorunların sadece çok uzaktaki ülkelerin sorunu olduğunu düşünenler kısa süre önce bu görüşlerini bir kez daha düşünmek zorunda kaldılar. İklim değişiyor. Birleşik Krallık iklim kayıtları tutulmaya başlandığından beri en yağışlı yazını yaşadı. Gıda maddeleri bu durumdan etkilenmekte. Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri hasatlarını büyük ölçüde etkileyen kuraklıklar yaşadılar. Ve enerji konusu giderek önem kazanıyor. Çin ile Japonya arasında küçük, kimsenin yaşamadığı adalar konusundaki anlaşmazlığa bakın - bu adaların önemli olmalarının nedeni hiç el değmemiş fosil yakıt kaynaklarının üzerinde yer aldıklarının düşünülmesi. Bunlar önemli, birbiriyle bağlantılı, ve kalıcı sorunlar. Derginin bu sayısında bazı analistlerin de işaret ettiği gibi, bu durumu düzeltmek için bir ülkenin yapacağı çalışmalar bir diğer ülkede durumu daha da kötü hale getirecek.