zout – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      67 Results   17 Domains
  2 Hits pixnio.com  
zout, diner, heerlijke lunch, voedsel, aardappel, maaltijd, tomaat
tuz, yemek, lezzetli, yemek, gıda, patates, yemek, domates
  15 Hits www.jbl.de  
Watervoorbereider met hardheid verhogend zout voor zoetwateraquaria
Tatlı su akvaryumları için sertleştirme tuzu içeren su hazırlayıcı
  7 Hits www.helmut-fischer.fr  
Zout kit
Tuz Kiti
  2 Hits 150.cargill.com  
Uitbreiding van de bedrijfsactiviteiten voor Alberger® zout
Alberger® tuzla ilgili işleri büyütme
  www.takenouchi-documents.com  
Bitten: Een oplossing uit zeewater na de zout wordt verwijderd. Gebeten werd verspreid om de aarde vloer hard in oude huizen.
Bitten: tuz çıkarıldıktan sonra deniz suyu ile yapılan bir çözüm. Bitten eski evler toprak zemin sert yapmak yayıldı.
  5 Hits junior.edumedia-sciences.com  
zout
çözünme
  14 Hits www.food-info.net  
Vele zeer uiteenlopende producten. Vooral in zout/natrium arme producten.
Birçok üründe, çoğunlukla da düşük-sodyum/tuzlu ürünlerde kullanılır.
  3 Hits www.q-lab.com  
Een rechtstreekse blootstelling met besproeiing met zout kan snelle, realistische corrosie veroorzaken, in het bijzonder van metalen met coating.
Tuzlu su spreyi ile doğrudan maruz kalma uygulamaları, özellikle boyalı metaller için, hızlı ve gerçekçi korozyon sağlayabilir.
  starbucksrtd.com  
Zout (g)
Tuz (g)
  2 Hits www.hotelgiorgione.com  
In de buitengewone sfeer van zijn Venetiaanse binnenkoer biedt hotel Giorgione u de geneugten van zijn nieuw hydromassagezwembad met zout water. Een moment van aangename ontspannen om u weer in vorm te brengen.
Hotel Giorgione Venedik avlusunun ayrıcalıklı ortamında yeni tuzlu suyla Jakuzi keyfini sunuyor. Eski formunuza kavuşmanıza yardımcı olacak keyifli bir dinlenme zamanı.
  3 Hits www.bodycote.com  
De derde stap is de  onderdelen in een koud middel vanaf de austeniteertemperatuur direct af te schrikken. Het afschrikmiddel dat gebruikt wordt, is meestal water, vloeibaar zout, olie, of stikstof onder hoge druk, afhankelijk van de staalsoort en afmetingen van het onderdeel.
Üçüncü aşama, parçanın östenitleme sıcaklığından doğrudan soğuk ortama daldırılarak suverilmesidir.  Burada kullanılan suverme ortamları, çeliğin çeşidine ve parçaların boyutlarına göre genellikle su, sıvı tuz, yağ veya yüksek basınçlı azottur. Parçanın kendi orijinal yumuşak yapısına dönüşmesine engel olmak için suverme işi yeterli hızda yapılmalıdır.
  4 Hits www.sera.de  
Oplossen in ontchloord leidingwater of omkeerosmosewater (33 g/l). Na kort beluchten en krachtig omroeren kan het zout direct in het aquarium gedaan worden. Gebruik een areometer (vochtweger), refractometer of geleidbaarheidsmeter om de dichtheid in te stellen (1,022 – 1,024 resp. 48 – 52 mS/cm).
Klorlu musluk suyu veya ters ozmoz (R/O) ile arındırılmış suda çözdürünüz (33 g/l). Tuz kısa bir havalandırma ve güçlü bir çalkalamadan hemen sonra akvaryumda kullanılabilir. Yoğunluğu ayarlamak için (1,022 – 1,024 veya 48 – 52 mS/cm) bir hidrometre (yoğunluk ölçer), refraktometre (kırınım ölçer) veya bir iletkenlik ölçer kullanınız. Su değişimleri esnasında yoğunluk farklılıklarını önleyiniz. Konsantre solüsyonlar hazırlamayınız. Asla deniz tuzunu doğrudan akvaryumda çözdürmeyiniz, uygun bir plastik kap kullanınız. En iyi sonuçlar için önerilen su değişimi haftada %5 – 10 oranındadır. Hazırlarken kullandığınız musluk suyundan klorun arındırılması için sera aquatan ve genel ortamın iyileştirilmesi için de düzenli olarak sera marin bio reefclear kullanınız.