zuidelijk – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      28 Results   9 Domains
  www.sera.de  
Ηerkomst: Afrika: zuidelijk Nigeria: stromend water.
Οrijin: Afrika: Güney Nijerya; karasular.
  2 Hits junior.edumedia-sciences.com  
Zuidelijk halfrond
Güneş-Dünya-Ay
  7 Hits online.seterra.net  
Zuidelijk Afrika: Landen
Batı Afrika: Ülkeler
  www.sagex3.com  
Als één van de grootste importeurs en distributeurs van chemische grondstoffen in zuidelijk Afrika levert Crest Chemicals producten binnen onder andere de sectoren voedingsmiddelen, farmaceutische producten, verf en coatings, industrie, waterzuivering, mijnbouw en persoonlijke verzorging.
Güney Afrika’nın lider ithalatçıdan ve kimyasal hammadde distribütörlerinden biri olan Crest Chemicals, gıda, tıbbi ilaç, boya ve kaplama, endüstriyel, su ıslahı, madencilik ve kişisel bakım gibi pek çok sektörde hizmet veriyor.
  6 Hits www.nato.int  
Andere zeer kwetsbare regio’s liggen in het zuidelijk deel van het Middellandse Zeegebied. Algerije bevindt zich in min of meer dezelfde positie als Rusland. Islamitisch fundamentalisme kan worden aangewakkerd door het bestaan van grote aantallen werkeloze jongeren, vooral wanneer de Islamitische groeperingen de enige zijn die sociale voorzieningen bieden.
Hassas durumda olan diğer bölgeler güney Akdeniz’dedir. Cezayir Rusya’ya benzer bir durumdadır. İşsiz genç insan sayısının çok yüksek olması İslami kökten dinciliği teşvik edebilir - özellikle de ülkede sosyal yardım veren tek merciin İslami gruplar olduğu bir zamanda.
  www.ppep.org  
Barbara Coronado toegetreden tot de pPEP bestuur in 1999; het overbrengen van 20 jaar ervaring in financiën voor non-profit organisaties. Voordat hij bij pPEP, ze was een Contract / Audit specialist voor Catholic Community Services van Zuidelijk Arizona, Inc.
Barbara Coronado PPEP yönetimi katıldı 1999; getirtiyor 20 yıl kar amacı gütmeyen kuruluşlar için finansman deneyimi. Önce PPEP katılmadan, o Güney Arizona Katolik Toplum Hizmetleri için bir sözleşme / Denetim uzmanı oldu, A.Ş.. Içinde 2002, Barbara PPEP A.Ş. Finans Müdürü olarak atandı. kuruluşun genel mali işlemlerinden sorumlu. Içinde 2006 o bir Baş İdare Görevlisi adlı ve PPEP en Yönetim Ekibi atandı.
  5 Hits www.eso.org  
Babak Tafreshi, één van ESO's Foto Ambassadeurs, heeft de antennes van de Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) vastgelegd met de zuidelijke hemel als adembenemend decor. De spectaculaire sterrenkransen aan de hemel doen denken aan van Gogh's Sterrennacht, of - voor science fiction fans - het uitzicht vanuit een ruimteschip klaar om met de lichtsnelheid de hyperruimte in te vliegen.

Her ne kadar soyut bir modern resme benzese de, bu görüntü; Åžili’nin And DaÄŸları’nda bulunan Chajnantor Platosu’nun üzerindeki gökyüzünün geceleyin kamerayla uzun pozlanmasının bir sonucu olarak elde edilmiÅŸtir. Dünya baÅŸka bir güne dönerken, çölün üzerindeki Samanyolu Gökadası’nda bulunan yıldızlar, renkli çizgiler halinde uzanıyor. Bu arada, önplandaki yüksek teknoloji teleskopu, rüya gibi bir kalite sergiliyor.

Bu büyüleyici fotoÄŸraf, yukarıda görülen Atacama Pathfinder Experiment (APEX) teleskopunun evi olan Chajnantor Platosu üzerinde, deniz seviyesinden 5000 metre yükseklikte çekildi. APEX, milimetre ve milimetre-altı aralığında, farklı dalgaboylarında ışık toplayan 12 metre çapındaki bir teleskoptur. APEX’i gökbilimciler, yeni yıldızların doÄŸduÄŸu soÄŸuk gaz bulutları ve kozmik tozdan Evren’deki en erken ve en uzak bazı gökadalara kadar farklı cisimleri incelemek için kullanıyorlar.

APEX, Chajnantor Platosu’nda, uluslararası ortakları ile birlikte ESO’nun inÅŸa ettiÄŸi ve iÅŸlettiÄŸi devrim niteliÄŸinde bir teleskop olan Atacama Büyük Milimetre/milimetre-altı Dizgesi (ALMA) için bir kılavuzdur. 2013 yılında ALMA tamamlandığında, 12 metre çapında 54 anten ve ek olarak 7 metre çapında 12 anten dizgesi olacaktır. Her iki teleskop da birbirini tamamlayıcı özelliÄŸe sahip: daha geniÅŸ görüÅŸ alanı sayesinde APEX, gökyüzünün geniÅŸ alanlarındaki pekçok hedefi bulabilirken ALMA, çok daha yüksek açısal çözünürlüÄŸü sayesinde bu hedefleri son derece ayrıntılı olarak inceleyecektir. APEX ve ALMA, bu görüntüdeki yıldızların oluÅŸumu gibi Evrenimize dair çalışmalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için gökbilimcilere yardım amacıyla kullanılan önemli araçlardır.

Bu FotoÄŸraf, ESO FotoÄŸraf Elçisi Babak Tafreshi tarafından çekilmiÅŸtir. Ayrıca Babak, geceleri arka fonda yıldız, gezegen ve gök olayları ile dünyanın en güzel ve tarihi yerleÅŸkelerinde büyüleyici fotoÄŸraflar ve za