zuidwesten – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      36 Results   7 Domains
  www.ihnice.com  
Loop naar het zuidwesten toe op Avenue Jean Médecin richting Rue Paul Déroulède (59m)
Birçok otobüs okulun önünde yada yakınlarında bulunmaktadır.
  6 Hits rail.cc  
Een treinreis door het zuidwesten van Engeland.
İngiltere’nin güneybatısı boyunca güzel bir tren seyahati.
  www.dolomitipark.it  
Val Falcina, gelegen aan de orogafische rechter oever van de Mis, wordt in het zuidwesten geflankeerd door de wanden van de Mt. Pizzocco en loopt door tot het kunstmatige meer Mis. Een eenvoudige rondwandeling geeft u de mogelijkheid om de wilde omgeving met haar prachtige natuur te ontdekken.
Mis akarsuyunun sağ yamacında yer alan Val Falcina güneybatıda Pizzocco Dağı'nın dolomit duvarları ile çevrelenir ve yapay göl Mis'te sona erer. Zahmetsiz bir parkur, amatör yürüyüşçülere bile son derece ilgi çekici vahşi doğa yaşamlarını keşfetme fırsatı veriyor. Yol boyunca karşınıza çıkan bilgi panoları bölgenin jeolojik özellikleri, bitki örtüsü ve faunası hakkında bilgi vererek yürüyüşünüzü Park hakkındaki bilginizi arttırmak için bir fırsata dönüştürebilir.
  xanaduhotels.com.tr  
Vele beschavingen hebben zich er gevestigd omdat het klimaat er gunstig is en er een overvloedig dierlijk- en plantaardig leven is. Gelegen in het zuidwesten van Anatolie werd de Golf van Antalya vroeger de “Gulf of Pamphylia” genoemd.
Uygarlık yoluna, tüm dünyada en eski insan yerleşmelerinden biri sayılan Karain Mağarası ile çıkan Antalya yöresi, uygun iklim koşulları, zengin bitki ve hayvan varlığı, bölgenin uzak yakın ötelerinden gelen kültürlere ev sahipliği yaptı. Anadolu’nun güneybatısında bugün kendi adıyla anılan Antalya Körfezi’nin antik çağdaki adı Pamphylia Körfezi idi. Antalya, körfez çevresindeki Side, Aspendos, Perge, Phaselis gibi kentlerden çok sonra kurulmasına karşın, korunaklı limanı ve iç bölgelere görece kısa ve kolay ulaşım sağlayan dağ geçitleri gibi doğal avantajları sayesinde hızla gelişti.