zuigen – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      15 Results   5 Domains
  3 Hits www.graco.com  
Comfortabele inlaataanzuiging om onverdunde verf rechtstreeks aan te zuigen uit verfemmers tot 30 liter
Comfortable inlet suction allows direct suction out of up to 30 liter buckets
  6 Hits www.jbl.de  
Dit kan bereikt worden middels aquariumfilters. De filters zuigen het aquariumwater aan en onttrekken de verontreinigende afvalstoffen aan het water. Door de aanwezige onderzoeksafdeling en wereldwijd uitgevoerde expedities naar de leefomgevingen van de dieren zet JBL telkens nieuwe maatstaven met haar productinnovaties.
Bitki, yem artıkları ve metabolizma ürünleri akvaryum suyunun kalitesini bozar. Akvaryumdaki balıkların ve bitkilerin sağlığının desteklenmesi açısından su kalitesinin iyi olması gerekir. Bu, değişik filtreler ve farklı filtre materyalleri ile elde edilir. Filtreler akvaryum suyunu emer ve kirleri ve artıkları filtre materyalinden geçirerek sudan ayırır. JBL, araştırma bölümü ve dünya genelinde hayvanların yaşam alanlarına yönelik keşif gezileri sayesinde oluşturduğu yenilikçi ürünleriyle çıtayı sürekli yükseltiyor.
  2 Hits www.eso.org  
13 oktober 2010: Nieuwe waarnemingen met ESO’s Very Large Telescope hebben het eerste directe bewijs opgeleverd dat jonge sterrenstelsels kunnen groeien door koel gas uit hun omgeving aan te zuigen, en dit gas als grondstof voor de vorming van vele nieuwe sterren te gebruiken.
05 Mayıs 2010: Binlerce uzak gökadanın çoğunu ve özellikle Abell 315 olarak bilinen büyük kütleli gökada kümesine ait olan geniş bir grubu gösteren, yeni bir geniş-alan görüntüsü bugün ESO tarafından yayınlandı. Oldukça kalabalık görünen bu gökada topluluğu Abell 315 - ve çoğu gökada kümesi- gibi karanlık maddenin egemen olduğu "buzdağının ucu" gibi sadece bilinen kısımdır. Kümenin devasa kütlesi arka fondaki gökadalardan gelen ışığın yönünü değiştirmekte, gözlenen şekillerini hafifçe bozmaktadır.
  2 Hits www.gran-turismo.com  
’Motor’ verwijst naar de manier waarop de motor lucht aanzuigt. NA (normaal aangezogen oftewel atmosferische) motoren gebruiken de negatieve druk die wordt geproduceerd zodra de zuigers omlaag gaan om de lucht naar binnen te zuigen.
"Havalandırma" (Aspirasyon), havayı çeken motorun kullandığı yöntemi gösterir. NA (Doğal Aspirasyon) motorları, pistonlar havayı emerken oluşan negatif basıncı kullanır. Bu çok bilinen bir yöntemdir. TC (turbo) ve SC (süper şarjlı) motorlar, havayı emmeye zorlayan türbinleri ve pervaneleri kullanır. Hem TV hem de SC havalandırma yöntemleri motora hava pompalamayı esas alır. Bu genellikle daha fazla yakıt yakılmasını ve aynı düzeneğe sahip bir NA motoruna göre daha yüksek güç ve tork değerleri üretilmesini sağlar. EV, bir araç motorunun bir elektrik motor ile havalandırıldığını gösterir.