zuigers – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      11 Results   3 Domains
  8 Hits www.bodycote.com  
Zuigers
Pistonlar
  2 Hits www.dafcomponents.com  
Om zijn leiderspositie op het gebied van brandstofefficiëntie en lage bedrijfskosten nog te versterken, heeft DAF de succesvolle 12,9-liter PACCAR MX-motor op een aanzienlijk aantal punten vernieuwd. Nieuwe zuigers, geoptimaliseerde brandstofinspuiting en een uniek, volledig ingekapseld uitlaatspruitstuk zorgen voor een aanmerkelijk lager brandstofverbruik en dus ook een lagere CO2-emissie.
Bu motor, SMART enjeksiyon sistemi ve SCR teknolojisi sayesinde Euro 5 ve EEV emisyon standartlarının gerekliliklerini de karşılar. Motor tasarımı sayesinde servis aralıkları 90.000 km'ye çıkmıştır. Sentetik yağ ve santrifüjlü filtre sayesinde 150.000 km'ye varan servis aralıkları elde edilmiş ve bunun sonucunda işletme maliyetleri azalırken araç kullanılabilirliği maksimum seviyeye çıkarılmıştır. 1.500 dev/dak devirde 210 kW ile 2.100 dev/dak devirde 320 kW arasında mükemmel motor freni performansı sağlayan entegre MX Motor Freni de seçilebilir.
  www.gran-turismo.com  
’Motor’ verwijst naar de manier waarop de motor lucht aanzuigt. NA (normaal aangezogen oftewel atmosferische) motoren gebruiken de negatieve druk die wordt geproduceerd zodra de zuigers omlaag gaan om de lucht naar binnen te zuigen.
"Havalandırma" (Aspirasyon), havayı çeken motorun kullandığı yöntemi gösterir. NA (Doğal Aspirasyon) motorları, pistonlar havayı emerken oluşan negatif basıncı kullanır. Bu çok bilinen bir yöntemdir. TC (turbo) ve SC (süper şarjlı) motorlar, havayı emmeye zorlayan türbinleri ve pervaneleri kullanır. Hem TV hem de SC havalandırma yöntemleri motora hava pompalamayı esas alır. Bu genellikle daha fazla yakıt yakılmasını ve aynı düzeneğe sahip bir NA motoruna göre daha yüksek güç ve tork değerleri üretilmesini sağlar. EV, bir araç motorunun bir elektrik motor ile havalandırıldığını gösterir.