zuivere – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      165 Results   24 Domains
  7 Hits www.chinesetimeschool.com  
[China Travel] Yading: de laatste zuivere grond op de blauwe planeet
[Çin Seyahat] Yading: mavi gezegendeki son saf toprak
  2 Hits bosch-precision.com  
Vermindert het vastkleven van resten (hars, lijm) – daardoor extra zuivere resultaten. Beschermt het blad tegen corrosie. Houdt het blad koel.
Kalıntıların (ahşap, tutkal) yapışmasını azaltır – böylece son derece temiz sonuçlar elde edilir. Bıçağı korozyona karşı korur. Bıçağın ısınmasını engeller.
  11 Hits www.graco.com  
Instapmodel voor zuivere en hybride polyureacoatings
Saf ve hibrid poliürea tipleri için başlangıç seviyesinde sistem
  8 Hits www.bridgat.com  
Vrouw zwarte Sexy Lingerie met handboeien zuivere stof Halter hals Design
Kadın siyah seksi iç çamaşırı ile dik kumaş yular boyun tasarım kelepçe
  2 Hits www.foreo.com  
100% Zuivere Huid
%100 daha temiz cilt
  www.abbreviationfinder.org  
Zuivere Motor beroerte
Psikotik erkekler Slayerz
  wordplanet.org  
27 De zuivere en onbevlekte godsdienst voor God en den Vader is deze: wezen en weduwen bezoeken in hun verdrukking, en zichzelven onbesmet bewaren van de wereld.
27Baba Tanrı'nın gözünde temiz ve kusursuz dindarlık, kişinin sıkıntı çeken öksüzler ve dullarla ilgilenmesi ve kendini dünyanın lekelemesinden korumasıdır.
  3 Hits www.heraeus.com  
Zuivere lucht voor allen (in het Engels)
Sensörler (sadece İngilizce olarak)
  www.bahco.com  
Zuivere en nauwkeurige
Temiz ve Düzgün delikler
  2 Hits www.food-info.net  
Een aroma is gedefinieerd als het geheel aan geuren van een bepaald product, bestaande uit tientallen verschillende vluchtige verbindingen. Een aroma-component is één van de zuivere stoffen uit een totaal aroma.
Aroma, düzinelerce farklı uçucu bileşenin verdiği toplam koku olarak tanımlanır. Kimyacılar bir “aroma bileşenini” izole edilmiş bir aroma molekülü olarak adlandırırlar.
  4 Hits junior.edumedia-sciences.com  
Zelfbevruchting bestaande uit gedwongen bevruchting van de vrouwelijke bloemen door het stuifmeel van de mannelijke bloemen op dezelfde plant. Deze techniek wordt gebruikt voor het verkrijgen van een zuivere maïslijn (landbouwkundig gezien homozygoot).
Kendi kendine tozlaşma, dişi çiçeklerin aynı bitkinin erkek çiçeğinin polenleriyle döllenmesidir. Bu teknik mısır bitkisinden saf soy (tarımsal açıdan tercih edilen özellikler için homozigot birey) elde etmek için kullanılır.
  6 Hits www.sera.de  
Koi vormen een waar sieraad voor de vijver. Om ze de optimale leefomstandigheden te bieden, zijn bijzondere zorg en speciale voeding nodig. Met sera KOI NATURE kunnen koibezitters het menu met een voedzame en zuivere aanvulling verrijken.
Koiler bahçe havuzları için gerçek dekordur. En uygun yaşam koşullarını sağlamak için belli bir bakım ve özel bir beslenme gereklidir. sera KOI NATURE Koi sahiplerinin menülerine azımsanmayacak derecede doğal katkıda bulunmalarına imkan tanır.
  besseling-group.com  
Het verlagen van het zuurstofgehalte in een koelcel kan versneld worden met behulp van een Besseling PSA (Pressure Swing Adsorption) stikstofgenerator. Een PSA produceert zuivere stikstof uit normale omgevingslucht wat vervolgens gebruikt kan worden om de zuurstof uit de koelcel te verdrijven/spoelen.
Soğuk hava deposundaki oksijen seviyesinin azaltılması PSA (Basınçlı Salınımlı Emilimi) azot jeneratörü kullanılarak hızlandırılabilir. PSA ortam havasından saf nitrojen üretir ki, bu da oksijenin hava deposundan dışarı atılmasını sağlar.
  www.teamviewer.com  
Breng gemakkelijk bestanden of hele mappen over, van en naar externe computers. Druk documenten vanaf de externe computer lokaal op uw printer af, zonder het bestand eerst over te brengen. Met TeamViewer kunt u ook zuivere VPN verbindingen met andere computers tot stand brengen.
Dosyaları veya tüm klasörleri uzaktaki bilgisayarlara veya bu bilgisayarlardan uygun şekilde aktarır. Önceden dosyanın aktarımını yaptırmadan Uzaktaki bilgisayarlardan dokümanları lokal olarak yazıcınızda yazdırır. TeamViewer ile tam donanımlı VPN bağlantılarını diğer bilgisayarlara da ayarlayabilirsiniz.
  2 Hits www.bodycote.com  
Waterstofsolderen kan worden uitgevoerd in een afgesloten retortoven of een bandoven. In beide oventypes worden de te solderen componenten  in een uiterst zuivere waterstofatmosfeer gebracht (gewoonlijk met een dauwpunt van minder dan minus 60°F).
Hidrojen sert lehimleme, yalıtımlı bir retort fırında veya kambur tip bantlı fırında yapılabilir. Her iki fırın cinsi de, işlenen parçayı yüksek saflıktaki hidrojen ortamıyla sarmalar (genellikle eksi 60ºF’den düşük bir çiy noktasıyla). Fırın şarjı, lehim alaşımının sıvılaşma sıcaklığının üzerinde ısıtılırsa, hidrojen ortamı ana malzemede var olan yüzey oksitlerini indirger ve lehim alaşımının ıslanma özelliklerini geliştirir.
  9 Hits www.jbl.de  
Veel waterplanten (bijv. de amazone zwaardplant) worden boven water gecultiveerd en verliezen bij het omzetten (onder water) eerst alle bovenwaterbladeren. Het enige wat hieraan te doen is is geduld hebben of uitsluitend zuivere waterplanten aanschaffen.
Some popular aquarium plants are actually not underwater plants but marsh plants which can survive some time - but not too long! - under water. Many water plants (e.g. Amazon sword plants) are cultivated emersed (above water) and initially shed the leaves they grew above water when they are submerged (put under water). All that can help here is patience and the purchase of pure underwater plants.
  4 Hits www.ewm-group.com  
In de reeks gassen voor MAG-lassen volgt in groep C het zuivere kooldioxide en een kooldioxide/zuurstofmengsel. Dit laatste mengsel wordt in Duitsland niet vaak gebruikt. De gassen in de groep C zijn het sterkst oxiderend omdat het CO2 bij hoge temperatuur van de vlamboog uiteenvalt, waarbij naast koolmonoxide er ook grote hoeveelheden zuurstof ontstaan.
MAG kaynağına yönelik gazların serisini, sadece karbondioksit ve karbondioksit - oksijen karışımı bulunan C grubu gazlar izlemektedir. Son grubun Almanya içerisinde kullanım alanı yoktur. C grubu gazları, en fazla oksidasyona uğrayan gazlardır, çünkü CO2, ark yüksek ısılardayken çözünür ve buna bağlı olarak karbon monoksite ek olarak büyük miktarda oksijen ortaya çıkar.
  www.endermologie.com  
Een complex met unieke actieve bestanddelen op basis van zuivere olie uit de zaden van roze peper, met krachtige lipolytische eigenschappen die helpen om rondingen op het hele lichaam doeltreffend te verwijderen.
Güçlü lipolitik özelliklere sahip pembe biber tanelerinden çıkarılan saf yağdan oluşan benzersiz aktif bileşen, tüm vücuttan çıkıntıları etkili bir şekilde gidermeye yardımcı olur. Bu, bunları daha iyi hedeflemek üzere yağ hücrelerimizin biyoritmine kendini uyarlayan akıllı bir aktif bileşen olan kırmızı alg özütü Coralline G® ile birleştirilmiştir. Gece boyunca bir yandan kolajen sentezini uyarırken lipojenezi (yağ depolama) ve yeni olgun depo yağ hücrelerinin oluşumunu engeller. Gün içinde lipolize yardımcı olur. Bunlara ek olarak Arktik kökü özütünün rahatlatıcı ve stres karşıtı etkileri vardır ve cilde uygulandığında iyileşme hissine neden olur.
  2 Hits hotornot.com  
Met een groep vrienden kun je het beste gaan naar het waterpark "Fishka" of bij "Crush" gaan bowlen. Spreek af bij het Administratieplein op de dijk om te genieten van het zuivere water van de Saint Mitrophan bron.
Hot or Not’da tanışıp aşık olduysan, neden birlikte yürüyüş yapıp Kitten ya da White Bim Black Ear heykelini görmeye gitmiyorsun? Dubl Dva kahve dükkanına uğra! Arkadaşlarınla Fishka su parkına ya da Crush’a bowling oynamaya gidenilirsin. Yürümek hoşuna gidiyorsa, rıhtımdaki meydanda buluşabilir, Saint Mitrophan’dan dökülen saf suyun görüntüsünü seyredebilirsin. Ya da neden bir değişiklik yapıp ‘’Tıbbi Sandalye’’ye oturmuyorsun? Bu sandalye tüm olumsuzluklardan kurtulmana yardım eder. Hot or Not yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen, ilgi alanlarını ve tecrübelerini paylaşan insanların bir araya geldiği bir topluluktur. Her zaman ücretsiz olarak yeni arkadaşlar bulabilir, sohbet edebilir ve fotoğraf paylaşabilirsin. Hemen Hot or Not’ya katıl ve hayatına renk kat!