zuiverheid – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      35 Results   8 Domains
  9 Hits www.bodycote.com  
Zuiverheid – de reductie van de oppervlakteoxiden op het moedermateriaal verbetert de zuiverheid van de soldeervoeg.
Temizlik – ana malzeme yüzeyindeki oksitlerin indirgenmesi, lehim bağlantısının temizliğini ve sağlamlığını geliştirir.
  www.helmut-fischer.fr  
Bepaling van de samenstelling en zuiverheid van gouden sieraden, uurwerken en munten
Altı mücevherlerin, saatlerin ve madeni paraların bileşiğinin ve saflığının belirlenmesi
  4 Hits www.elephantos.com  
EZ test voor cocaïne zuiverheid €12.50 meer informatie
EZ Test Cocaine purity €12.50 Daha fazla bilgi
  www.heraeus.com  
Bent u op zoek naar een materiaal dat een hoge thermische stabiliteit, lage chemische reactiviteit, hoge zuiverheid of speciale optische eigenschappen vertoont? Dan is kwartsglas mogelijk de juiste oplossing voor u.
Uygulamalarınız için termal stabiliteye, düşük kimyasal reaktifliğe, yüksek saflıkta veya spesifik optik özelliklere sahip bir malzemeye sahip olmanız gerekiyor. Ardından camdan yapılmış silis (cam) sizin için bir çözüm olabilir. Heraeus en uygun ve düşük maliyetli çözümü bulmak için size yakın çalışır.
  2 Hits www.sera.de  
Waardevolle grondstoffen als krill (4%), hetgeen heel rijk aan natuurlijke carotenoïden is, stimuleren de optimale kleuring en zuiverheid van de kleuren. De uitgebalanceerde receptuur met licht verteerbare stoffen met veel omega-vetzuren, vitamines, sporenelementen en mineralen ondersteunt de gezonde ontwikkeling, het weerstandsvermogen en de vitaliteit.
Krill (%4) gibi doğal karoneidlerce zengin değerli malzemeler optimal renklenme ve renk saflığını destekler. Dengelenmiş, kolaylıkla sindirilebilen bileşim omega yağı asitleri, vitaminler, eser elementleri ve mineralce zengindir ve Sağlıklı gelişim, hastalık direnci ve de canlılığı destekler.
  www.q-lab.com  
De zuiverheid van het oppervlak hangt af van de reinigingsprocedures van de walserij en vooral van de procedures voor de controle van koolstofvervuiling. Koolstofvervuiling wordt maar al te vaak op het staal vastgebakken tijdens het uitgloeien op hoge temperatuur na het walsen.
Özellikle karbon smutunu kontrol eden işlemler sırasında, yüzey temizliği fabrikadaki temizliğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Silindirleri takip eden yüksek sıcaklıktaki ısıl işlem sırasında karbon smut çelik üzerine yapışır. Mekanik aşındırıcılar kullanmaksızın bu karbon smutu temizlemek imkânsızdır.
  16 Hits ar2006.emcdda.europa.eu  
Indien bekend, kunnen de herkomst en bestemming van de in beslag genomen drugs een indicatie geven van de routes en productielocaties. De meeste landen melden de zuiverheid/sterkte van de drugs op straathandelniveau.
Bir ülkedeki uyuşturucu ele geçirme vakaları, aynı zamanda kanun uygulayıcı kaynaklar, öncelikler ve stratejilerinin yanı sıra kaçakçıların ulusal ve uluslararası arz azaltma faaliyetlerinin zayıf yönleri ile raporlama faaliyetlerini de yansıtmakla beraber, genellikle uyuşturucu arzı ile bulunabilirliğinin dolaylı bir göstergesi olarak kabul edilir. Ele geçirilen miktarlar, örneğin bir yılda ele geçirilenlerin birkaçı çok büyükse, bir yıldan diğerine büyük farklar gösterebilir. Bu sebeple, ele geçirmelerin sayısı bazen eğilimlerin daha iyi bir göstergesidir. Tüm ülkelerde, ele geçirmelerin sayısı, perakende (sokak) düzeyindeki küçük ele geçirmelerin büyük bir oranını içerir. Ele geçirilen uyuşturucuların kaynağı ve hedefi biliniyorsa, kaçakçılık yolları ile üretim alanlarına işaret edebilir. Perakende düzeyindeki uyuşturucuların fiyatı ve saflığı/etkisi, Üye Devletler’in çoğu tarafından rapor edilmektedir. Bununla beraber, veriler, her daim karşılaştırılabilir olmayan bir dizi farklı kaynaktan geldiğinden, ülkeler arasında hassas karşılaştırmalar yapmak güçleşmektedir.