zuren – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      15 Results   8 Domains
  4 Hits www.jbl.de  
Bevat JBL Tropol minerale zuren die de pH-waarde beïnvloeden?
JBL Tropol pH değerini etkileyen mineral asitler içerir mi?
  www.lambda-instruments.com  
Controle van pH gedurende chemische reacties door middle van toevoeging van zuren of basen (hydrolyse van esters, amides, anhydrides etc.)
pH düzeyinin asit veya baz eklenerek kontrol edildiği kimyasal reaksiyonlar (örn. esterlerin, amidlerin, anhidritlerin vs. hidrolizi) sırasında pH kontrolü
  3 Hits www.graco.com  
De roestvrij stalen constructie kan de moeilijkste coatings aan, van zuren tot materialen op waterbasis
Paslanmaz çelik yapı, asitten su bazlı uygulamalara kadar en zor kaplamaları işler
  www.bodycote.com  
Pompindustrie – pompen die worden blootgesteld aan petrochemicaliën, zuren, zeewater, chloor, zoutzuur- en cryogene temperaturen, zuigers, impellers en non-contactpompen
Pompa endüstrisi – petro kimyasallar, asitler, deniz suyu, klor, hidroklorik ve kriyojenik sıcaklıklara maruz kalan pompalar, pistonlar, pervaneler ve temassız çalışan pompalar
  3 Hits www.sera.de  
De pH-waarde geeft de verhouding van zuren en basen in het water aan. Naast de carbonaathardheid (KH) is hij de belangrijkste meetwaarde in een aquarium. De optimale waarde is afhankelijk van de visbezetting.
pH değeri sudaki asitle baz arasındaki oranı gösterir. Aynı zamanda karbonat sertliği de (KH) akvaryumda ölçülen en önemli parametredir. Optimal değer bakılan balıklara bağlıdır. Çoğu süs balığı türü için en iyi değer 6.0 ila 8.5 arasıdır.
  www.helmut-fischer.fr  
FISCHER biedt mobiele meetapparatuur voor materiaaltests direct in pijpleidingen en containers. Bepaal betrouwbaar bijvoorbeeld het ferrietgehalte in lasnaden voor de effectieve bescherming tegen corrosie, zuren en logen.
Tıbbi ilaçlar ve gıda maddeleri ve ayrıca tıp teknolojisi gibi hassas sektörlerde en ufak bir kirliliği bile önlemek çok önemlidir. FISCHER, doğrudan borularda ve konteynerlerde materyal testi yapmak için mobil ölçüm cihazları sunmaktadır. Paslanmaya, asitlere ve aklalilere karşı etkili koruma için kaynak dikişlerindeki ferrit içeriği gibi unsurları güvenilir şekilde belirleyin.
  www.nato.int  
Het land heeft absoluut al heel veel bereikt sinds de terugtrekking van de Sovjettroepen toen een rapport van de Parlementaire Assemblee van de NAVO concludeerde "alles wat er over was, waren 26 gezonken onderzeeërs en schepen die zuren, olie en fosfor lekten".
Dış etkenler Baltık Cumhuriyetlerini silahlı kuvvetlerinin oluşturulmasında ve profesyonelleşme sürecinde çok daha önemli bir rol oynamıştır. Kitabın Letonya ile ilgili bölümünde Cenevre’deki Silahlı Kuvvetlerin Demokratik Kontrolü Merkezi’nden (Geneva Center for Democratic Control of Armed Forces) Jan Arveds Trapans şöyle diyor: “Profesyonel Letonya ordusunun oluşturulmasında eşgüdümlenmemiş ve pek işe yaramayan yardımlar önemli bir konu oluşturuyor.” Ancak ülke dış faktörlerden önemli ölçüde yararlanmış. Örneğin, 1994-97 yılları arasında ülkenin genel kurmay başkanı Letonya kökenli bir İngiliz albayı imiş. Ayrıca Sovyetlerin ülkeden çekildiği tarihte NATO Parlamenter Asamblesi Raporunda, “Geride 26 batık denizaltı ve asit, yağ ve fosfor sızdıran gemi dışında hiç bir şey kalmamıştı” şeklinde tanımlanan Slovenya, o günden bugüne çok yol kat etmiş durumda.