zuurstof – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      155 Results   20 Domains
  2 Hits www.chinesetimeschool.com  
[Chinees nieuws] Vissen sterven aan zuurstof tekort in de rivier in de buurt van Tianjin blast, geen cyanide gevonden
[Çin haber] Oksijen eksikliği Tianjin patlama, hiçbir siyanür bulundu yakınındaki nehirde balık ölmektedir
  www.banggood.com  
XANES VO420 1.3 "Kleur Touchscreen IP67 Waterdicht Smart Horloge Stappenteller Hartslag Bloed Zuurstof Slaap Monitor Fitness Smart Armband
XANES VO420 1.3 "Renkli Dokunmatik Ekran IP67 Su Geçirmez Akıllı İzle Pedometre Kalp Hız Kan Oksijen Uyku Monitör Fitnes Akıllı Bileklik
  28 Hits www.sera.de  
Stap 3 – Zuurstof toevoegen
Adım 3 - Oksijen sağlayın
  9 Hits www.bodycote.com  
Variant op nitreren voor kleine laagdiktes, waarbij stikstof, koolstof en zuurstof in het oppervlak worden gediffundeerd. De slijtvastheid en vermoeiingsweerstand worden hierdoor verbeterd.
Nitrasyonun derin olmayan bir türü olup, azot, karbon ve oksijenin yüzeye nüfuz ederek yüzeyde aşınma direnci ve yorulma direncini artırmasıdır.
  www.graco.com  
Slangdeksel is bestand tegen zonlicht, ozon, zuurstof en extreme weersomstandigheden
Hortum kapağı güneş ışığı, ozon, oksijen ve zorlu hava şartlarına dayanır
  7 Hits www.scienceinschool.org  
oogsten van zuurstof uit de
Resim NASA / Pat Rawlings
  12 Hits besseling-group.com  
Fruit en groenten ‘ademt’, een natuurlijk proces waarbij zuurstof omgezet wordt in CO2 (kooldioxide). Een verhoogd CO2 niveau in een koelcel maakt een vrucht ‘rustig’, maar een teveel zal schade toebrengen en moet dus verwijderd worden.
Meyve ve sebzeler “nefes alıp verirler”. Bu doğal süreç içinde oksijen CO2’ye (karbon dioksit)dönüştürülür. Soğuk hava deposundaki CO2 seviyesinin arttırılması meyveleri “rahatlatır” ancak fazlası meyvelere zarar verir ve deponun CO2’den arındırılması gerekmektedir.
  www.bridgat.com  
Dubbellaags warmte-geïsoleerde sport bidon Gemaakt van HDPE materiaal Het innerlijke mond ventiel ontwerp voor het snel en gemakkelijk water drinken Ideaal voor fietsen, lange afstand race en andere hoge zuurstof verbruik sporten   SPECIFICATIES Type Fl..
Çift katmanlı Isı izolasyonlu spor su şişesi HDPE malzemeden yapılmış Hızlı ve kolay su içmek için iç ağız Vana tasarım Büyük bisiklet, uzun mesafeli yarış ve diğer yüksek oksijen tüketimi spor için   TEKNİK ÖZELLİKLER Türü Su şişesi Modeli ..
  www.fir-tex.com  
Microcirculatie verwijst naar de doorbloeding van het netwerk van bloedvaten gelegen tussen de slagaderen en aderen; inclusief de haarvaten, kleine aderen en aderlijke verbindingen. De hoofdfunctie van microcirculatie is het transport van zuurstof en om voedingsredenen.
Kanın arterler ve venler arasındaki damar ağında dolaşımına mikro sirkülasyon denir. Bu dolaşıma kapiller sistem ağıda dahildir. Mikro sirkülasyonun asıl işlemi besin maddesi ve oksijen taşımak, karbondioksit, laktik asit ve metabolik artıkları vücuttan uzaklaştırmaktadır.
  58 Hits www.jbl.de  
Bij het toepassen van het eerste component wordt de actieve zuurstof over een groot oppervlak in de vijver gestrooid en verspreid op de bodem van de vijver de zuurstof. Tijdens dit verspreidingsproces kan het gebeuren dat er kleine restdeeltjes opstijgen en voor korte tijd troebel water veroorzaken.
İlk bileşen uygulandığında aktif oksijen havuzda geniş bir yüzeye yayılır ve havuzun zemininde oksijen salar. Böylece, bakteriyel aktivite teşvik edilmiş olur. Bozunum sürecinde döküntü parçacıkları yüzeye çıkabilir ve suyu kısa süreliğine bulandırır. Bunlar suyun yüzeyinden ince gözlü bir kepçeyle toplanabilir.
  6 Hits www.buschvacuum.com  
Voor het toevoegen van zuurstof aan beluchtingstanks in rioolwaterzuiveringsinstallaties worden tegenwoordig vaak mechanische rootsblowers gebruikt voor het genereren van overdruk. Met de nieuwe Tyr rootsblowers (afb. 1) wil Busch Vacuümpompen en Systemen nieuwe normen stellen voor deze toepassing.
When it comes to aerating aeration tanks in wastewater treatment facilities, mechanical rotary lobe blowers have become the first choice among the technologies that can be used for overpressure generation. With the new Tyr rotary lobe blowers (fig. 1), Busch Vacuum Pumps and Systems has sought to set new standards in this application. In the process, the worldwide specialist for vacuum and compressed-air technology can look back at over 50 years of experience in this sector.
  12 Hits www.ewm-group.com  
Hierdoor wordt het lasmateriaal tegen het binnendringen van de atmosfeergassen zuurstof, waterstof en stikstof beschermd. Het beschermgas heeft naast de beschermingsfunctie ook nog andere functies. Aangezien het de samenstelling van de vlamboogatmosfeer bepaalt, worden ook het elektrische geleidingsvermogen en de laseigenschappen beïnvloed.
Bu şekilde kaynaklanan ürün, beslenmeden önce, atmosferdeki gazlarla, oksijenle, hidrojenle ve azotla korunmaktadır. Koruyucu gaz, koruma fonksiyonuna ek olarak başka görevlere de sahiptir. Bileşimi ark atmosferini belirlediği için aynı zamanda elektrik iletkenliğini ve bu şekilde kaynak özelliklerini de etkilemektedir. Ayrıca yakma ve yanma işlemleriyle, elde edilen kaynak ürününün kimyasal bileşimi, yani metalürjik etki de değişmektedir.
  3 Hits www.eso.org  
6 juli 2011: Voor het eerst zijn in de interstellaire ruimte moleculen van waterstofperoxide gevonden. Deze ontdekking geeft meer inzicht in het chemische verband tussen twee moleculen die cruciaal zijn voor het ontstaan van leven: water en zuurstof.
01 Haziran 2011: ESO gökbilimcileri, 2.2 metre’lik MPG/ESO teleskopu üzerinde bulunan Geniş Alan Görüntüleyicisi’nden yararlanarak NGC 6744’ün görüntüsünü elde ettiler. Bu etkileyici sarmal gökada, bir Güney takımyıldızı olan Tavus Kuşu (Pavo) Takımyıldızı’nda yer almakta ve bizden 30 milyon ışık yılı uzaklıkta bulunmaktadır. Öte yandan bu görüntü, bu gökadanın bizim gökadamıza benzerliğinden ötürü; âdeta kendi gökadamız Samanyolu’nun, gökadamız dışındaki bir arkadaşımız tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiş bir kartpostaldaki görüntüsü gibidir.
  2 Hits www.q-lab.com  
Het doet metalen corroderen, organische stoffen ontbinden en structuren desintegreren. Condensatie is water dat uit onzuiver water gedistilleerd, met de atmosfeer gemengd en met zuurstof verzadigd is.
Su, çoğu maddenin ortak düşmanıdır. Metallerin aşınmasına, organiklerin çürümesine ve yapıların parçalanmasına yol açmaktadır. Yoğunlaşma, saf olmayan sudan damıtılmış, atmosfer ile karıştırılmış ve oksijen ile doymuş sudur. Bu tip bir nem “agresif su” olarak da adlandırılabilir, çünkü bir ürüne teması ve ürün içine nüfuziyeti sırasında oksijeni de beraberinde taşır. Çalışmalar gösteriyor ki dış ortamdaki maddeler günde yaklaşık 12 saat boyunca çiy formundaki yoğunlaşmış suya maruz kalmaktadır.