zwaar – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      137 Results   45 Domains
  www.chapman-freeborn.com  
Zwaar en buitenmaats
Ağır ve Büyük Boy
  4 Hits freenode.info  
de standaard wasprogramma's: intensief programma voor zwaar gereedschap
Standart yıkama programları: ağır eşyaları için yoğun program
  4 Hits www.gran-turismo.com  
Dit getal geeft aan hoe zwaar de auto weegt. Over het algemeen geldt dat zwaardere auto's minder snel accelereren en bochten nemen.
Aracın ağırlığını gösterir. Genelde ağır araçlar düşük bir ivmelenmeye ve viraj hızına sahiptir.
  4 Hits www.freenode.info  
de standaard wasprogramma's: intensief programma voor zwaar gereedschap
Standart yıkama programları: ağır eşyaları için yoğun program
  www.sera.de  
In een lage concentratie is het al een giftig zwaar metaal, maar het is ook een noodzakelijk sporenelement evenals een werkzaam bestanddeel van enkele geneesmiddelen en biocides.
Ağır metaller zaten düşük konsantrasyonlarda da zehirlidir ancak eser elementleri için önemli olmanın yanı sıra bazı tedavilerde ve biyosidlerde etkin maddedir.
  www.dolomitipark.it  
Moeilijkheidsgraad: gemiddeld (de alternatieve route voor ervaren wandelaars, met onbeveiligde passages, is zwaar).
Zorluk derecesi: orta (profesyonel yürüyüşçüler için alternatif yol zordur ve bu yol üstünde korumasız, herhangi bir barınak veya tesisin olmadığı geçitler vardır).
  2 Hits www.goodyear.eu  
Silent Armor Technology, die een geavanceerde lek- en snedebestendigheid oplevert voor wie op zwaar terrein rijdt.
ActiveGrip Teknolojisi lastik genelinde basıncın eşit bir şekilde dağılmasını sağlar ve ıslak zeminde yüksek performans ve daha iyi direksiyon hâkimiyeti sunar.
  www.pepere.org  
     Een beroemd shietspel door Atari in 1982. Bestuur een ship met geweren en bommen en infiltreer in een zwaar bewapend gebied dat vernietigd moet worden.
     Atari tarafından 1982'de çıkarılmış ünlü bir ateş etme oyunu.Oldukça korunaklı bir alana sızıp ve menzildeki herşeyi yok etmek için silahlarla ve bombalarla donanmış uçağı kontrol edin.
  3 Hits www.sagex3.com  
GL Education Group gebruikte twee afzonderlijke toepassingen om de financiële administratie en distributieactiviteiten te regelen. De systemen waren zwaar aangepast, waardoor updaten geen sinecure was.
GL Education Group, mali işleri ve dağıtım faaliyetleri için iki ayrı uygulama kullanıyordu. Sistemler önemli ölçüde özelleştirilmişti ve bu durum karışık güncellemeleri beraberinde getiriyordu. Ayrıca, verilerin iki uygulama arasında manuel olarak aktarılması gerekiyordu.
  15 Hits www.nato.int  
Dat is een simpele realiteit en bezuinigingen zijn onvermijdelijk. Wij moeten ons echter wel bewust zijn van de potentiële negatieve gevolgen op de lange termijn, als wij te zwaar en buiten proportie op defensie bezuinigen.
Halen tüm Müttefikler ekonomik krizin ciddi etkileriyle uğraşmaktadırlar. Bu basit bir gerçektir, ve kesintiler olması kaçınılmazdır. Ancak savunma harcamalarında yapılacak çok büyük ve orantısız kesintilerin yaratacağı olası uzun vadeli olumsuz etkilerin bilincinde olmalıyız. Özellikle Avrupalı Müttefikler savunma yatırımlarından vazgeçme fikrine karşı koymalı ve Atlantik'in iki yakası arasında mevcut olan savunma harcamaları farkının daha da büyümesini önlemelidirler.
  hiltonhonors3.hilton.com  
Als u in de buurt van een daarmee uitgerust slot komt, wordt er een bluetoothverbinding tussen het slot en uw smartphone gemaakt. Ze communiceren en de deur gaat van slot met de tik op een knop. Het is ook zwaar beveiligd.
Siz donanımlı bir kilidin birkaç adım gerisindeyken söz konusu kilit ve akıllı telefonunuz arasında bir Bluetooth sinyali gönderilir. Kilit ve telefonunuz bağlantı kurar ve butona basılmasıyla birlikte kapının kilidi açılır. Üstelik bu yöntem oldukça güvenlidir.
  www.bridgat.com  
Mannelijke charme en vrouwelijke chique mix prachtig op deze mannen glimmende titanium staal ID armband met geavanceerde beteugelen koppelingen Deze armband met drukknop sluiting is beschikbaar in drie uitvoeringen: zwaard en barokke bloem Kruis ID tags, alleen ID-code aan zwaar.
Erkeksi çekicilik ve kadınsı şık karışım güzel bu erkekler pırıl pırıl titanyum üzerinde kimlik bileziği featuring sofistike kaldırıma bağlantılar çelik Bu bilezik basma düğmesi toka ile üç tasarım seçenekleri mevcuttur: kimliği Etiketler, sadece kılıç kimlik etiketi ve Barok çi..
  2 Hits wordplanet.org  
17 Gij zult het aangezicht in het gericht niet kennen; gij zult den kleine, zowel als den grote, horen; gij zult niet vrezen voor iemands aangezicht; want het gericht is Godes; doch de zaak, die voor u te zwaar zal zijn, zult gij tot mij doen komen, en ik zal ze horen.
17Yargılarken kimseyi kayırmayın; küçüğe de, büyüğe de aynı gözle bakın. Hiç kimseden korkmayın. Yargı Tanrı'ya özgüdür. Çözemeyeceğiniz bir sorun olursa bana getirin, ben gerekeni yaparım.
  9 Hits www.eso.org  
18 augustus 2010: Met behulp van ESO’s Very Large Telescope hebben Europese astronomen voor het eerst aangetoond dat een magnetar – een merkwaardig soort neutronenster – is voortgekomen uit een ster die zeker veertig keer zo zwaar was als onze zon.
24 Mart 2010: Gökbilimciler çok uzak evren taramalarının çoğunda toplam gerçek ışığın büyük bir kısmının gözlenemediğini uzun süredir biliyorlardı. Şimdi, ESO'nun Çok Büyük Teleskop'unu (VLT) oluşturan dört adet dev 8.2 metrelik teleskoptan ikisi kullanılarak gerçekleştirilen oldukça derin gökyüzü taraması ve eşşiz, özel-üretilmiş bir filtre sayesinde gökbilimciler yaklaşık 10 milyar ışık-yılı uzaklıktaki gökadaların büyük bir kısmının keşfedilmemiş olduğunu belirlediler. Ayrıca tarama evrenin bu erken dönemine ait en sönük gökadaların ortaya çıkarılmasına da yardımcı oldu.
  www.safervpn.com  
De wijdverspreide populariteit van Twitter en onmiddellijke betrokkenheid hebben ertoe geleid dat het netwerk in sommige landen zwaar gecensureerd en zelfs beperkt is. Deze regeringen zijn van mening dat Twitter gevaarlijke of verboden informatie kan verspreiden die schadelijk is voor hun regime.
Twitter'ın geniş çağlı popülaritesi ve anında kullanımı, bu ağın ağır sansüre tabi tutulmasına ve hatta bazı ülkelerde kısıtlanmasına yol açmıştır. Bu hükümetler Twitter'ın kendi rejimleri açısından tehlikeli veya yasak bilgileri yayabileceğine inanmaktadırlar. Mevcut durumda Twitter Çin, İran ve Kuzey Kore'de engelli olup, diğer pek çok ülke bizzat Twitter tarafından onaylanan ve desteklenen düzenli engeller getirmektedir.
  4 Hits www.bahco.com  
Tangen voor zwaar gebruik
Ağır-İş Penseler
  www.elephantos.com  
Het gebruik van deze zaden veroorzaakt een hoge hartslag en een tintelend gevoel. Ook kunt u de druk van een zwaar gewicht op u lichaam ervaren. Vervolgens beginnen de hallucinaties die vaak zwart/wit van kleur zijn en geometrische vormen hebben.
Tohumların kullanımı kalp çarpıntısı ve karıncalanma hissi oluşturur. Ayırıca vücudunuzun üstünde çok büyük bir yük algısı hissedebilirsiniz. Sonra halüsünasyonlar başlar, daha çok siyah ve beyazdırlar ve geometrik şekillere sahiptirler. Ayrıca eriyen cisimler olabilir. Bu tohumların etkileri sıklıkla daha güçlü olan Anadenanthera Peregrina ya da LSD ve DMT gibilerle karşılaştırılır. Ancak tecrübesi daha az sürer ve yoğunluğu daha azdır.
  www.roxtec.com  
Zwaar materieel
Üretim sektörü
  22 Hits www.graco.com  
Dit draadloze, airless spuitapparaat voor zwaar gebruik is geoptimaliseerd voor beschermende en scheepsverf ...
Koruyucu ve Denizcilik Uygulamalarına Yönelik Kaplamalar için optimize edilmiş bu ağır işe yönelik kablosuz ...
  www.mcafee.com  
Als we deze persoonlijke gegevens delen met een derde die een contractuele relatie met ons heeft (zoals een aanbieder van diensten aan McAfee), dan moeten deze entiteiten voldoen aan normen die minstens zo zwaar zijn als de verwerkingsnormen van McAfee en zijn zij beperkt tot deze normen tenzij u uw eigen onafhankelijke relatie met die aanbieder tot stand wilt brengen.
Bu kişisel bilgileri bizimle sözleşme ilişkisi içinde olan bir üçüncü tarafla (örneğin, McAfee'ye hizmet sağlayan bir kuruluş) paylaştığımızda, bu taraflar, en az McAfee’nin işleme standartları kadar sıkı olan standartlara uymalıdır ve söz konusu sağlayıcıyla kendi bağımsız ilişkinizi kurmak istemediğiniz sürece bu standartlarla sınırlı olurlar.
  4 Hits www.bodycote.com  
Bodycote gebruikt specifieke warmtebehandelingen om de prestaties van de verschillende gebruikte materialen te waarborgen. Milieuvriendelijk lagetemperatuur plasmaprocessen worden ook gebruikt voor componenten die zwaar mechanisch belast worden en een uitstekende slijtvastheid en weerstand tegen vastlopen vereisen.
Bodycote, kullanılan çeşitli malzemelerin performansını garantilemek için belirli ısıl işlemler kullanır. Çevre dostu olan düşük sıcaklıklı plazma işlemleri, ayrıca ağır mekanik yüklere maruz kalan ve aşınma ile sıkışmaya karşı üstün dayanıklılık gereksinimi olan parçalar için de kullanılır. Genel olarak işlenen parçalar arasında şunlar yer alır:
  www.haecker-kuechen.de  
Zwaar belastbare en gemakkelijke, volledig uittrekbare elementen, bijzondere schap- en kastoplossingen met geïntegreerd verlichtingsconcept en een pientere binneninrichting zorgen voor optimale opbergruimte.
iyi bir tasarım, yaratıcı bir kompozisyon ile iyi düşünülmüş detayların sentezinde kendisini gösterir. Değişken özelliklere sahip, net çizgiler taşıyan modeller ve boyutları açısından zengin çeşitli, geliştirilmiş modüler sistem üst düzeyde tasarım özgürlüğü sunar. Yüksek taşıma kapasiteli, sağlam ve fonksiyonel iç donanımları ile konforlu çekmeceleri, entegre aydınlatmalı, sıra dışı raf ve dolap sistemleri sayesinde son derece kullanışlı depolama alanı sağlar. Her kullanıcıya özgün geliştirilmiş çözümler, tasarım ile işlevsellik açısından en yüksek düzeydeki istek ve beklentilerinizi karşılar, mutfağınızı keyifli bir pişirme mekânına dönüştürür. Çağdaş yaşam için serbest alan. Çağdaş mutfak mimarisi yaşam ve dekorasyonun yeni ve bireysel biçimlerini dikkate alır.
  www.worldhistorysite.com  
De geallieerden konden snel hun troepen over het Engels Kanaal te vervoeren en staking een schadelijke klap voordat we beseften wat er gebeurde. De enige manier om te verdedigen tegen een dergelijke aanval zou zijn om onze krachten zwaar concentreren op dit gebied.
1. Bir sald¦r¦ beklemek en mant¦kl¦ yer Calais civar¦nda olacakt¦r. I²s¸te I²ngiltere ve Fransa aras¦ndaki mesafe yaklas¸¦k yirmi bes¸ mil. Müttefikler h¦zla Mans¸ kars¸¦s¦nda kendi askerlerini tas¸¦mak ve biz ne oldugšunu fark etmeden önce bir zarar darbe olabilir. Böyle bir sald¦r¦ya kars¸¦ savunmak için tek yol bu alanda yogšun kuvvetlerimizi konsantre olacakt¦r.
  www.durammask.com  
Terwijl apparatuur die langdurige bescherming moet bieden aan de luchtwegen vaak zwaar is en niet altijd even makkelijk in het gebruik, zorgen onze vluchtmaskers voor de perfecte balans tussen gebruik en bescherming die verdedigingstroepen nodig hebben.
Acil durumla başa çıkma zamanı geldiğinde savunma sektörü, özel gereksinimlere ihtiyaç duyar. Kalıcı yüksek seviyede solunum koruma ekipmanı çalıştırmak için ağır ve zor görünürken kaçış maskeleri kullanışlılık ve korumayı mükemmel biçimde dengelemek için özel savunma kuvvetlerine yardım eder. Kuvvetler tarafından karşılaşılan senaryolar duman ve yangından, zehirli maddeler ve zehirli atmosfere kadar değişir, ve bu nedenle uygun koruma zamanında hedeflerine ulaşmak, ya da bilinçli bir şekilde yeniden toplamak için asker ve savaşçı sağlayan birkaç saniye içinde yararlı olmalıdır.
  2 Hits www.foreo.com  
Vermoeidheid en stress wegen zwaar op de gevoelige huid rondom je ogen, waar de eerste tekenen van veroudering het duidelijkst zijn. IRIS maakt gebruik van Alternatieve T-Sonic™ technologie om de verschijning van donkere kringen, wallen onder de ogen en fijne lijntjes die je ouder laten lijken, te verminderen.
Yorgunluk ve stresin yaşlanmanın ilk belirtilerinin en belirgin olduğu gözlerinizin çevrenizdeki hassas cilt üzerinde ciddi bir ağırlığı vardır. IRIS, koyu halkaları, gözaltı torbalarını ve yüzünüze istenmeyen yıllar katan ince çizgileri azaltmak için Dalgalı T-Sonic ™ teknolojisini kullanır. IRIS, daha parlak, daha genç görünen gözler için olmazsa olmaz bir aksesuardır.
  www.yoursoulsplan.com  
"Ik heb diep gevoeld dat dit ongeluk mij te zwaar was en niet alleen voor mij gebeurde om als ziel te leren en te groeien, maar ook als een enorme activering en paradigmaverschuiving voor alle betrokkenen en het collectief in zijn geheel."
"Bu kazanın benden önce geldiğini ve sadece bir ruh olarak öğrenmek ve büyümek değil, aynı zamanda katılan herkes ve kollektifin tamamı için büyük bir harekete geçirme ve paradigma kayması olarak da ifade edildi."
  artlibrary.net  
Campbell’s Soup merk werd ook nauw verbonden met Warhol na zijn serie schilderijen die veel van de carrière van Warhol’s overspannen, zoals hij vaak kwam terug naar de soep kan als hulpmiddel voor creativiteit. Deze zwaar branded thema bracht bij jonge mensen en gaf belang en de relevantie voor de pop art beweging.
Marilyn Monroe’nun ölümünden sonra Andy Warhol aynı orijinal fotoğrafın dayalı, onun resimlerinde birkaç serisi üretti. Warhol ölüm ve ünlü kült arasında onu bağlantıyı zevk ve böylece bir Warhol Star gibi onu seçti. Warhol renk kombinasyonları birçok çeşidi denedim. Campbell Soup markası da o yaygın yaratıcılık için bir araç olarak geri Çorba Can görüntüsüne geldi, Warhol’un kariyerinin çok yayılmış resimlerini yaptığı dizisinden sonra Warhol yakından bağlantılıydı. Bunlar ağır markalı temalar gençlerin getirdi ve pop art hareketinin önem ve alaka verdi.