zwaartekracht – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Zwaartekracht  De "zwaartekracht" of "gravitatie" is een aantrekkende kracht die twee massa's op elkaar uitoefenen. De zwaartekracht is een van de vier natuurkrachten. Deze kracht is op het niveau van atomen zeer klein vergeleken met de andere krachten, maar is de meest alledaagse op macroscopische afstanden werkende kracht: een op elk voorwerp naar beneden (naar het middelpunt van de aarde) werkende kracht, evenredig met de massa van het voorwerp. De zwaartekracht is op astronomische afstanden in nog sterkere mate de overheersende kracht, bijvoorbeeld tussen de aarde en de maan, tussen de zon en alle planeten en zelfs tussen sterrenstelsels, waardoor de uitdijing van het heelal tegengewerkt wordt. De zwaartekracht, die verantwoordelijk is voor het vallen van bijvoorbeeld een appel, zorgt er eveneens voor dat de maan of een satelliet in een baan om de aarde blijft, dat de aarde zelf in e De zwaartekracht is op astronomische afstanden in nog sterkere mate de overheersende kracht, bijvoorbeeld tussen de aarde en de maan, tussen de zon en alle planeten en zelfs tussen sterrenstelsels, waardoor de uitdijing van het heelal tegengewerkt wordt. De zwaartekracht, die verantwoordelijk is voor het vallen van bijvoorbeeld een appel, zorgt er eveneens voor dat de maan of een satelliet in een baan om de aarde blijft, dat de aarde zelf in een baan om de zon blijft draaien, en dat de zon op zijn beurt samen met alle andere sterren van de Melkweg om een zeker middelpunt heen blijft draaien. Kütleçekim  '''Kütleçekim''', nesnelerin birbirlerine doğru çekme kuvveti uygulamasına denir. Bu çekme kuvveti, cisimlerin kütleleriyle doğru orantılıdır. Kütle, merkezlerini birleştiren uzaklığın karesiyle ters orantılıdır.

Keybot      27 Results   12 Domains
  3 Hits www.bridgat.com  
Yoga Swing anti-zwaartekracht hangmat met haken kleur opties willekeurige levering
Yoga Swing Anti-yerçekimi hamak kanca renk seçenekleri rastgele teslim ile
  www.jbl.de  
Bij het merendeel van de vijverfilters (met uitzondering van een drukfilter) staat de filterhouder hoger als de vijverwaterspiegel waardoor het water door de zwaartekracht weer terug in de vijver stroomt.
Havuz filtrelerinin çoğunda (basınçlı filtreler hariç) filtre kabı havuzdaki suyun düzeyinden daha yüksekte durur ve su filtreden serbest eğimle havuza geri akar. Havuz pompası havuzun içindedir. Suyun UV-C arıtıcının içinde birikmemesi için arıtıcının pompa ile filtre ünitesi arasına monte edilmesi zorunludur.
  fh.volvotrucks.com  
In totaal voert het systeem zes verschillende manoeuvres uit om het brandstofverbruik te verminderen. Zo wordt op tijd geaccelereerd om zoveel mogelijk te profiteren van de zwaartekracht en onnodig gebruik van de motor te voorkomen.
Yeni Volvo FH ile ilk kez bir yokuş çıktığınızda, I-See bunu anlar. İkinci kez aynı yokuşu çıktığınızda hızınızı ve vites değişikliklerinizi sizin için kontrol ederek yüzde 5'e kadar yakıt tasarrufu sağlar. I-See büyük bir buluş ve artık Euro 5 ile kullanılabiliyor.
  9 Hits www.gran-turismo.com  
Voor het eerst reed er een voertuig door het maanlandschap. Beleef zelf hoe het is om rond te rijden in een omgeving met een zesde van de zwaartekracht van de aarde en geniet van deze spectaculaire prestatie van de mensheid!
Ay, çok eski zamanlardan beri insanlığın kalbine dokunmuştur. Şimdi uydumuzu ziyaret etmenin ve yüzeyinde yarışmanın sırası sizde! Bir ay denizinin içinden geçen bir sıradağ olan Montes apenninus'un eteğindeki Hadley Rille'de bir sürüşe çıkın. Burası Apollo 15'in 30 Temmuz 1971'de iniş yaptığı, ayın yüzeyinde ilk kez bir aracın kullanıldığı yerdir. Dünyanın altıda bir oranındaki yer çekimini deneyimleyin ve insanlığın en büyük başarısını yeniden yaşayın!
  2 Hits www.graco.com  
Het Graco XP70-spuitapparaat voor meercomponentenmaterialen is ontworpen voor het pompen, vermengen en spuiten van coatings met een hoog vastestofgehalte tot wel 100% vaste stof en levert superieure resultaten op. Bovendien maakt het ontwerp van de XP70 toevoer door zwaartekracht mogelijk, waardoor u mogelijk geen voedingspompen meer nodig hebt en dus geld bespaart.
Graco XP70 Çok Bileşenli Püskürtme Makinesi, yüksek düzeyde veya %100 katı içerikli kaplamaların pompalanması, karıştırılması ve atomizasyonunda üstün sonuçlar elde etmek için tasarlanmıştır. XP70’in tasarımı, pompaları besleme ihtiyacınızı ortadan kaldırıp paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak yer çekimiyle besleme yapmanızı da sağlar. El ile karıştırmayı bıraktığınızda, XP70'in malzeme israfını azaltarak ve daha az temizlik tineri kullanarak harika bir yatırım getirisi sağladığını göreceksiniz.
  www.islamicbulletin.org  
Ze is een Moslim! Wanneer de maan rond de aarde draait, wat is hij? Hij is een Moslim! De wet van de zwaartekracht, wat is het? Het is een Moslim wet! Alles wat zich onderwerpt aan de Almachtige God is een Moslim!
Bunun için benden söz almayın! Kütüphaneye gidin ve Encyclopedia Britannica, ya da Dünya Ansiklopedisi, ya da Americana Ansiklopedisi, ya da Müslümanlar tarafından yazılmamış dünyanın herhangi bir başka evrensel ansiklopedisini okuyun. İslam, Kur’an ve Muhammed (sav) hakkında ne diyor okuyun. Gayrimüslimlerin Kuran, İslam ve Muhammed (sav) hakkında söylediklerini okuyun. O zaman ne demek istediğimi, evrensel olarak belgelenmiş ve net olduğunu kabul edeceksiniz! Muhammed (sav) insanlık tarihinin en derin birey olduğunu söylediler. Ne dediklerini okuyun. Kur’anın tarih sayfalarında edebiyatın en inanılmaz, en derin parçası olduğunu biliyorsunuz! Ne dediklerini okuyun. Bu, İslami yaşam biçimini sergiler ve bu yüzden hassas ve dinamik algılarla kategorize edilir! ... Hiçbir zaman değişmedi.