zwakte – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      13 Results   5 Domains
  www.safervpn.com  
Een wiskundige zwakte of een geheime cryptografische sleutel die opzettelijk is ingebouwd in codering om deze te ontgrendelen.
Kilidini açmak için kasıtlı olarak şifrelemeye dahil edilmiş matematiksel bir zayıflık veya gizli bir şifreleme anahtarı.
  www.omron-healthcare.com  
Algehele zwakte
Kas ağrıları
  9 Hits www.nato.int  
De tegenstand, zo zegt hij, zou op zijn hoogst hinderlijk geweest zijn, als de opstandelingen er niet in geslaagd waren de intrinsieke zwakte van de Afghaanse staat uit te buiten (zowel voor, als na 2001)
Giustozzi’ye göre eğer isyancılar Afgan devletinin doğasında var olan zayıflığı (2001 öncesinde ve sonrasında) kullanmasaydı bu durum can sıkıcı bir olay olmaktan öteye gidemeyecekti.
  struggle.ws  
De Stakingsgolf die Frankrijk deed schudden aan het eind van 1995 is een ander voorbeeld van de grote vechtersgeest van de Franse werkende klasse. Maar als we kijken naar de aanleiding van de stakingen en de relatieve zwakte van de franse arbeiders organisatie rijst de vraag: "als zij het kunnen, dan waarom wij niet"?
1995 yilinin son ayinda Fransa'yi sarsan grev dalgasi, Fransiz isci sinifinin essiz savasci ruhunun bir diger ornegini olusturuyor. Ancak, greve yol acan nedenlere ve Fransa'da isyerlerindeki orgutlulugun goreli zayifligina yakindan bakildiginda, akla su soru geliyor: "Eger Fransiz iscileri bunu becerebiliyorsa, biz neden beceremeyelim?"
  www.goldenfrog.com  
Dit is met name verontrustend voor WeChat-gebruikers omdat veel mensen de app gebruiken om wereldwijd P2P-betalingen te versturen. Deze zwakte kan alarmerend zijn voor sommige gebruikers, aangezien de gevoelige informatie die via WeChat wordt gedeeld niet beschermd is zoals zou moeten.
WeChat ilk olarak Çin'de geliştirilip kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. WeChat'in yaklaşık 1,1 milyar kayıtlı kullanıcısı olup her gün uygulamayı 570 milyon kişi haberleşmek için kullanmaktadır. Büyük rağbete rağmen WeChat gizlilik koruması eksikliğinden dolayı eleştirilmektedir. 2016 Kasım ayında diğer büyük uygulama şirketleriyle birlikte WeChat'in uçtan uca şifreleme bulundurmadığı belirtilmiştir. Bu durum özellikle de WeChat kullanıcılarını ilgilendiriyor çünkü pek çok kişi uygulamayı dünya çapında P2P ödemelerini gerçekleştirmek için kullanmaktadır. Bu zayıflık bazı kullanıcılar için korkutucu olabilir çünkü WeChat üzerinden paylaşılan hassas bilgiler gerektiği gibi korunmamaktadır. Biz de gizliliğinizi korumanıza ve bilgilerinizi güvende tutabilmenize yardımcı olmak amacıyla WeChat hesabınızı nasıl kolayca silebileceğinizi paylaşıyoruz.