zwemmen – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Zwemmen  "Zwemmen" is een watersport waarbij de zwemmer zich door middel van arm- en beenbewegingen voortbeweegt in het water. Men onderscheidt recreatiezwemmen en wedstrijdzwemmen. Er zijn verschillende slagen waarmee men zich voortbeweegt: borstcrawl, schoolslag, rugslag en vlinderslag. Zwemmen wordt gezien als een zeer gezonde vorm van recreatie en lichaamsbeweging. Dit onder meer omdat vrijwel alle spieren van het lichaam gebruikt worden en, doordat het lichaam gedragen wordt door het water en er geen harde stootbewegingen zijn, de gewrichten niet zo zwaar belast worden als bij bijvoorbeeld hardlopen, wat de kans op blessures klein maakt. Deze eigenschap maakt zwemmen ook geschikt voor mensen met (fors) overgewicht, daar ze bij zwemmen, anders dan bij veel andere sporten, geen hinder ondervinden van hun lichaamsgewicht. De fysiotherapie maakt dankbaar gebruik van de eigenschappen van water voor het vergemakkelijken van therapeutische lichaamsoefeningen. Yüzme  "Yüzme sporu", uluslararası standartlarda boyutu olan (50 metre, 8 kulvar) havuzlarda bedenin kulaç ve ayak hareketlerinden başka bir yardım almadan, her yarışmacının kendi kulvarında, serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağa stillerinin her birinde veya dördü birden karışık olarak, 50, 100, 200, 400, 800, 1500 metrelerde bireysel veya ekip olarak yaptıkları yarışmaya denir.

Keybot      278 Results   24 Domains
  www.kayakpaddling.net  
Hoe te zwemmen met je kajak
Devrilen Kayaktan Çıkış
  3 Hits pixnio.com  
vrouw, paard, schaduw, hoofd, zwemmen, water, hygiëne, buiten
kadın, at, gölge, kafa, yüzme, su, hijyen, açık
  138 Hits www.badebotti.ch  
BAD VAT Zwemmen onder de open hemel .. De Cedar hot tubs zijn gemaakt van duidelijk… (7,684)
BANYO VARİL Açık havada banyo .. Sedir sıcak küvetleri net yapılır… (7,684)
  www.moevenpick-hotels.com  
De zomer is het perfecte seizoen om Zürich Airport of Zürich Regensdorf te bezoeken. Waar kunt u anders in een rivier of meer zwemmen midden in een metropool?
Yaz ayları, Zürih Havaalanı ve Zürih Regensdorf'u ziyaret için harika bir zamandır. Başka nerede bir metropolün orta yerinde bir nehir ya da gölde yüzebilirsiniz?
  2 Hits www.nato.int  
In het volgende nummer Veiligheid op zee: zinken of zwemmen?
Gelecek sayı Deniz Güvenliği: Batacak mıyız, çıkacak mıyız?
  84 Hits www.bridgat.com  
Baby zwemmen
Bebek Ürünleri
  www.abbreviationfinder.org  
Pacific Masters zwemmen
Platform yönetim sistemi
  16 Hits dolphin-therapy.org  
Dolfijn Zwemmen
Yunusla Yüzme
  www.ihnice.com  
Volleybal op het strand en zwemmen onder toezicht
Gerekli olan tüm pedagojik materyaller,
  junior.edumedia-sciences.com  
Elk dier heeft een manier van voortbewegen ontwikkeld die is aangepast aan zijn milieu. Niet alleen is er een grote variatie in de manieren van voortbewegen (zwemmen, vliegen, lopen, zweven ...), maar daarbinnen is ook nog een grote diversiteit.
Hareket etmek canlılar için hayati önem taşıyan bir özelliktir. Bu özellik hayvanların beslenmelerini, avcılardan kaçmalarını ve bir eş bulmalarını sağlar. Her hayvan kendi bulunduğu çevreye uyum sağlayacak şekilde bir hareket şekli geliştirmiştir. Bu hareket çeşitlerinin farklılığı (yüzme, uçma, yürüme ...) sadece yapılan hareketin farklı olmasını değil aynı zamanda hareket içerisindeki değişiklikleride ortaya çıkarmıştır. Sonuçta, at, insan veya karınca aynı şekilde yürümez.
  6 Hits www.sera.de  
De natuur houdt winterslaap. Niettemin is er voor de eigenaren van een vijver genoeg te ontdekken. Want in der winter is het water bijzonder helder. De kleurrijke koi zwemmen rustiger en kunnen daardoor beter bekeken worden.
Günler kısalıp serinledikçe,havuz yavaş yavaş sessizleşir.Son bakım işleri biter. Doğa kış uykusu ile dinlenir. Havuz sahipleri için hala keşfedilecek çok şey vardır çünkü su özellikle kışın nettir. Rengarenk Koiler daha ağır hareket eder ve oldukça iyi izlenebilir.
  xanaduhotels.com.tr  
Voor een onvergetelijke vakantie bieden we u tal van activiteiten aan. Zwemmen in de Middellandse Zee of genieten van een comfortabel en groot strand doet alle stress en vermoeidheid verdwijnen als sneeuw voor de zon.
Her yaşta misafirlerimize unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak aktivite imkânlarımız ile tanışma fırsatını kaçırmayın. İster Akdeniz’in masmavi sularında yüzerek stres ve yorgunluktan uzaklaşın ve ardından ferah ve misafirlerimizin konforuna göre tasarlanmış plaj alanımızın keyfini çıkarın, ister özel plaj kamelyalarımızda ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanın.
  petition.avaaz.org  
Maar, onze zuurstoftoevoer wordt dichtgeknepen: in 2050 zal er in de oceanen meer plastic drijven dan dat er vissen zwemmen, verzuring tast de prachtige koraalriffen aan en overbevissing is zo de spuigaten uitgelopen dat het mariene ecosystemen miljoenen jaren kan kosten om te herstellen.
Denizlerimiz bizim yaşam kaynağımız -- aldığımız her iki nefesin birini ona borçluyuz. Denizler balinalardan kaplumbağalara, köpekbalıklarından mürekkep balıklarına, olağanüstü varlıkların yuvası. Ama bugün bu yaşamı nefessiz bırakıyoruz: 2050 yılına kadar denizlerimizde balıktan çok plastik olacak; asitleşme değerli mercan resiflerini mahvediyor; aşırı balık avcılığı o kadar fena ki deniz ekosistemlerinin kendini yenileyebilmesi için milyonlarca yıl geçmesi gerekebilir.
  www.islamicbulletin.org  
Hoe wist hij dat de zon, de maan en de planeten allemaal “zwemmen” in een baan die voor hen werd bepaald? Hoe wist hij dat? Enzovoort, enzovoort, enzovoort… Hoe wist hij al die dingen? Dit werd allemaal pas vijfentwintig of dertig jaar geleden ontdekt.
Ama bugün bu kitabın tamamını ezberlemiş olan milyonlarca Müslüman var. Bu, her Müslümanın hedefidir. Bazılarının değil – hepsinin! Kaç Hıristiyan İncil’i ezbere bilir, hayatınızda hiç böyle bişeyle karşılaştınız mı? Yok. Asla tüm İncili ezberlemiş herhangi bir Hıristiyan ile karşılaşamazsın, çünkü ben hiç İncil-in ne olduğunu bile bilmeyen bir Hıristiyanla tanıştım. Neden? Çünkü, Hıristiyanların kendilerinin yüz yedi farklı mezhepleri var ve İncil - yaklaşık otuz dokuz farklı versiyonları vardır. Farklı kitaplar ve farklı versiyonlara sahiptir. Bölüm, ayetler farklı sayıda ve farklı numaralarla. Ve bunu kabul etmiyorlar. Nasıl olur da onlar kitapı ezberlerler, hiç onunla aynı fikirde bile değillerki.
  hotornot.com  
Geniet van een lunch in goed gezelschap in Granada, of ontmoet iemand in Juanchito en dansen de salsa als het kan alleen worden gedanst in salsa hoofdstad van de wereld. Ga voor een zondag zwemmen in de rivier Pance en genieten van het koele water en de prachtige natuurlijke omgeving.
Güzel bir birliktelik ile Granada caddesinde öğle yemeğinin tadını çıkar veya dünyanın salsa merkezi konumundaki Juanchito’da salsa yapabileceğin birisiyle buluş. Pance nehrinde doğal güzellikleri seyre dalarken yüzerek ve ferahlatıcı suyun zevkini çıkararak güzel bir Pazar geçirebilirsin. Öğleden sonra La Loma de San Antonio’ya tırman ve Vale del Cauca’nın büyüleyici manzarasını seyret. Bu muhteşem günün sonunda Parque del Perro’da lezzelti bir akşam yemeği yiyebilirsin. Sadece katıl ve bir profil oluştur artık yeni insanlarla tanışmaya ve sohbet etmeye başlayabilirsin tamamıyla ücretsiz.Bir sosyal ağdan çok bir sosyal yaşam!