шум – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Шум  "Шумът" е силен или слаб звук с неопределена и непостоянна честота, който се чува например, когато вятърът духа листата на дърветата, при едновременен говор на много хора, или при триене на различни предмети един в друг. Gürültü  "Gürültü", yaygın olarak, istenmeyen ses veya ses kirliliği anlamıyla kullanılır. Elektronik alanında gürültü; pre amplifikatör, televizyon gibi ses veya görüntünün çevrilmesini sağlayan sistemlere etki eden, iletilmek istenen bilgi sinyaline karışan parazitlerdir. Analog veya dijital sinyallerin işlenmesi veya veri işleme sırasında sinyale karışan, uygulanan işlemlerin istenmeyen ve belli anlama gelmeyen yan ürünü olarak da tanımlanabilir. Daha geniş anlamda, bir plaktan gelen cızırtı veya bir internet sayfasındaki reklam gürültü olarak nitelendirilebilir.

Keybot      717 Results   13 Domains
  6 Résultats daycoaftermarket.com  
Лагер: счупване,шум, течове
Yatak: kırıklık, ses ve kaçak
  4 Résultats wordplanet.org  
41 А Адония и всичките му гости чуха шума, като свършиха яденето си. И когато Иоав чу тръбния звук рече: Защо е тоя шум и градът развълнуван?
41Adoniya ve yanındaki konuklar yemeklerini bitirirken kalabalığın gürültüsünü duydular. Boru sesini duyan Yoav, "Kentten gelen bu gürültü de ne?" diye sordu.
  339 Résultats freenode.info  
шум по време на въртенето (БД): 76.00
eğirme sırasında gürültü (dB): 76.00
  grandhoteltraian.ro  
Тази делукс стая се намира от едната срана на сградата, с гледка към улицата. Обърнете внимание, че може да има шум, тъй като по улицата минават трамваи.
Bu Deluxe Oda, binanın cadde manzaralı yan tarafında yer almaktadır. Caddeden tramvay geçtiği için gürültü olabilir.
  349 Résultats freenode.info  
шум по време на въртенето (БД): 72.00
eğirme sırasında gürültü (dB): 72.00
  2 Résultats bridgat.com  
Докоснете бутон контрол Балансирано и светлина тегло Шум отказ кристално чист звук Аудио транскодиране СПЕЦИФИКАЦИИ Тип Bluetooth слушалка Модел BTH-068 Bluetooth версия V2.1 + EDR, compatible with V2.0 and V1.2 Чип .
Değmek düğme denetimi Dengeli ve hafif Kristal netliğinde ses gürültü Ses kodlama   TEKNİK ÖZELLİKLER Türü Bluetooth kulaklık Modeli BTH-068 Bluetooth versiyonu V2.1 + EDR, compatible with V2.0 and V1.2 Çip CSR BlueCo..
  6 Résultats bosch-precision.com  
Нашият модерен център за изследователска и развойна дейност за режещи инструменти ни дава възможност за постоянни подобрения и иновации. Новата технология на запълнени с полиуретан шлицови прорези за гасене на вибрациите на дисковете за рязане с ниско ниво на шума е само едно от нашите иновационни решения.
Kesici aletler için modern araştırma ve geliştirme merkezimiz sürekli olarak daha iyiyi ve daha yeniyi üretmemizi sağlıyor. Düşük gürültülü daire testere bıçakları için yeni teknolojiyle geliştirilen poliüretan doldurulmuş yarıklar yenilikçi çözümlerimizden sadece bir tanesidir.
  2 Résultats nato.int  
Сред шума около срещата на върха в Рига се дочу новината, че държавните и правителствените ръководители са приели документ под надслов „Основни политически насоки”, който ще бъде публикуван. Но какво в същност представляват Основните политически насоки (съкратено ОПН)?
Riga Zirvesi coşkusu arasında NATO Devlet ve Hükümet Başkanları’nın “Kapsamlı Siyasi Yönerge” başlıklı bir belgeyi onayladıkları ve kamuoyuna açıklamaya karar verdikleri haberi geldi. Kapsamlı Siyasi Yönerge (veya kısaca KSY) nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır, ve daha da önemlisi, temel noktaları ve İttifak’ın bugünü ve geleceği açısından önemi nedir?
  sera.de  
Тя може да бъде прикрепена към стъклото на аквариума в различни позиции с помощта на вендуза с затягаща ръчка и направлявана от регулируема сферична става. Вендузата прикрепя помпата отлично и трайно, и свежда шума който се предава по стъклото на аквариума до минимум.
Besleme pompası SPM 8000 saatte 8.000 litrelik akımı düşük elektrik tüketimiyle (28 W) üretir. Klipsli bir vakumlu kolla akvaryum camına çeşitli konumlarda takılarak ayarlı bilya sayesinde istenen yöne çevrilebilir. Klipsli kollu vakum kısmı pompayı kusursuz ve kalıcı şekilde yapıştırır ve akvaryum camına iletilen gürültüyü en aza indirger