zure – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      28 Results   11 Domains
  www.chinesetimeschool.com  
[Chinees eten] Zoete en zure varkensvlees met ananas
[Çin gıda] Tatlı ve ekşi domuz ile ananas
  pixnio.com  
Deoxyribonucleic, zure, testen
Deoksiribonükleik asit, test
  4 Hits www.jbl.de  
in ieder geval in het licht zure bereik te liggen.
Akvaryumumdaki algler ve yosunlar nereden kaynaklanıyor?
  3 Hits www.q-lab.com  
De Q-SUN Xe-3 tester is de enige xenontester met optionele duo besproeiing. Dit maakt het mogelijk de testsamples te besproeien met een tweede vloeibare oplossing, zoals zure regen of een zeepoplossing.
Q-SUN Xe-3, opsiyonel çift sprey özelliğine sahip tek xenon arc test cihazıdır. Bu özellik sayesinde asit yağmuru ya da sabun çözeltisi gibi ikinci bir sıvı solüsyon test numunelerinin üzerine püskürtülebilmektedir.
  3 Hits www.bridgat.com  
Artikelnr: Baseballcap 1309 Categorie: Flat omrande GLB Kleuren: rood/paars/zwart/goud/zilver grijs/zilver wit/blauw blauw/zure blauw/rainbow Materiaal: metalen Hat omtrek: 55-60cm(21.65-23.62 inch), verstelbare Hoogte: ongeveer 12cm(4.72 inch) Rand lengte: 7cm(2.76 inch) Geweven.
Madde No: beyzbol şapkası 1309 Kategori: düz kapak ekledi Renk seçenekleri: mavi/rainbow mavi/asit Red/mor/siyah/altın/gümüş gri/gümüş beyaz/royal Malzeme: Metal Şapka çevresi: 55-60cm(21.65 23.62 inç), ayarlanabilir Yükseklik: yaklaşık 12cm(4,72 inç) Neşeyle uzunluğu: 7cm(2,76 i..
  www.nato.int  
Maar belangrijker dan een leuke timing is, dat de bondgenoten tijdens de NAVO-Top in Boekarest, het besluit nemen om door de zure appel heen te bijten en te doen wat noodzakelijk is: het ongemak van tijdelijke onenigheid accepteren en streven naar een nieuw strategisch concept voor de NAVO, dat een duidelijk beeld geeft van de politieke en militaire strategie van het Bondgenootschap - en dat dit duidelijk aan de gehele wereld communiceert.
NATO’nun 60. yıldönümünde yeni bir stratejik kavram sunmak hoş bir yaş günü hediyesi olabilir. Ancak NATO’nun Bükreş Zirvesinde müttefiklerin hiç tereddüt etmeden gerekeni yapmaları bu güzel zamanlamadan daha da önemlidir: geçici anlaşmazlıkların verdiği sıkıntıları kabul edip İttifak’ın politik ve askeri stratejisini açıkça belirten yeni bir NATO stratejik kavramını hedeflemek—ve bunu tüm dünyaya açıklamak.
  4 Hits www.ewm-group.com  
Het zure type (A), waarvan de bekleding grotendeels uit ijzer- en mangaanertsen bestaat, biedt grote hoeveelheden zuurstof aan vlamboogatmosferen. Het zuurstof wordt ook door het lasmateriaal opgenomen en vermindert daardoor de oppervlaktespanning.
Kaplaması büyük oranda demir ve manganez cevherinden oluşan asidik tip (A), ark atmosferine büyük miktarda oksijen sağlar. Oksijen kaynaklanan ürün tarafından alınır ve bu şekilde yüzey gerilimini düşürür. Buna bağlı olarak çok hassas, sıçraması önlenmiş bir malzeme geçişi ve ince akışkan bir kaynaklanan ürün elde edilir. Bu nedenle bu tipin elektrotları pozisyon kaynaklarında kaynaklanmaya uygun değillerdir. Ark "mümkün olduğunca sıcaktır", yüksek kaynak hızına sahiptir, ancak kenar oyukları oluşma ihtimali barındırır. Belirtilen dezavantajlar, saf asidik tiplerin çubuk elektrotlarının Almanya içerisinde çok az oranda kullanılmasına sebep olmuştur.