zuster – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Wikipedia
Zuster  * Zus, een familielid * Aanspreektitel voor een verpleegster of vrouwelijke verpleegkundige (niet in Vlaanderen). Dit houdt verband met het feit dat dit beroep vanouds door nonnen werd uitgevoerd. * Zuster (religie), een vrouwelijke kloosterling * Zuster kan tevens als voorvoegsel gebruikt worden, in welk geval het ''neven'' betekent, bijvoorbeeld een ''zusterproject''. Abla (anlam ayrımı)  '''Abla''' şu anlamlara gelebilir:

Keybot      19 Results   11 Domains
  3 Hits my-works.de  
Zuster keuzeschakelaar
Sibling selector
  www.chinesetimeschool.com  
Chinees karakter voor zuster
Çince karakter için kardeş
  www.takenouchi-documents.com  
Imo: zuster, verwijst naar vrouw
Imo: kız kardeşi, karısı atıfta
  4 Hits www.descubremalta.com  
De Zuster Eilanden
Tatil Daireleri
  wordplanet.org  
39 De kinderen van Lotan nu waren Hori en Homam; en de zuster van Lotan was Timna.
39Lotan'ın oğulları: Hori, Homam. Timna Lotan'ın kızkardeşiydi.
  www.transformativeworks.org  
Opgericht door Oracne in 1998, Hammer to Fall was een van de eerste multi-auteur Blake’s 7 fanfiction archieven en voor een zekere periode ook de grootste. De zuster-site, Bang and Blame, is in 2000 ook door Oracne opgericht en richt zich op post-serie fanfictie en meta.
OTW’nun giderlerinin %75.7’si AO3’ü devam ettirmek içindir.Bu sunucu giderlerinin bütününü de içine almaktadır—hem yeni satın alımlar ve kullanılmakta olanlar hem de bakımlar—web sitesi performans gözlem araçları ve çeşitli sistem ile alakalı lisanslar(bütün program giderlerine ulaşın).
  2 Hits www.nato.int  
In een bepaald geval had een lid van de Vredesraad vernomen dat een man een klacht had ingediend bij de districtsgouverneur en lokale rechter omdat de echtgenoot van zijn zuster geweld tegen haar had gebruikt.
Bir başka olayda, Barış Konseyi üyelerinden biri, kayınbiraderinin kız kardeşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle bir adamın Bölge Valisi ve yerel hakime başvurduğunu duymuş. Davanın etkili şekilde ele alınamayacağından endişe duyan Barış Konseyi üyesi konseyin bu davada arabuluculuk yapması için ricada bulunmuş. Nitekim gerek kayınbirader ve erkek kardeş, gerek karı koca arasında yapılan birkaç toplantıdan sonra koca hatasını kabul ederek karısından ve kayınbiraderinden özür dilemiş ve karısıyla barışmış.
  3 Hits www.islamicbulletin.org  
Wat is het dat zoveel verschillende volkeren en deze universele configuratie samen voegt tot een gezamenlijke broederschap? Wat maakt een broeder of zuster in Jemen tot mijn broeder of zuster, terwijl ik van Amerika kom?
Ve böyle karşılık vermeleri, kendileri için barış ve huzur kazandırır. Hemen böyle bir tanım olarak söyleyelim, Arapça kelime olan ‘İslam’ her şey Yüce Allah’ın bilinen ve saygı duyulan peygamberlere aynı şekilde ve davranışını açıklar olduğunu görüyoruz... Adem de dahil olmak üzere hepsi, Nuh, İbrahim, Musa, Davut, Süleyman, İshak, İsmail, Yakup, Yahya, Süleyman, Meryem’in oğlu İsa, ve Muhammed (Allahın rahmeti hepsinin üzerine olsun.) Bütün bu adamlar, bu peygamberler, aynı Yüce Tanrı’dan geldiler, aynı mesajı, aynı iletim zinciri ile, ve dediler ki - Tanrı’ya itaat edin! Yüce Allah’a ibadet edenler ve yaşam amacını yerine getirenler ve iyi amellerde bulunanlar başka bir hayat ile ödüllendirilir. Tüm söyledikleri bu! Bundan bir daha olmasın! Onların hepsi bunu dedi, hangi dil ve ne zaman olursa olsun, kim olsa bile – onların tüm söyledikleri bu.