zogeheten – Turkish Translation – Keybot Dictionary

Spacer TTN Translation Network TTN TTN Login Deutsch Français Spacer Help
Source Languages Target Languages
Keybot      53 Results   15 Domains
  3 Hits www.sera.de  
Tegen door zweefalg vertroebeld, zogeheten "groen water" helpt sera pond algovec set 2 met sera pond algenstop* en sera pond crystal. De afgestorven zweefalgen worden gebonden en kunnen zo door het filter worden verwerkt.
sera pond algenstop* ve sera pond crystal bulunan sera pond algovec Kit 2 "yeşil su" olarak anılan ve yüzen yosunlar nedeniyle oluşan bulanıklığa karşı etkilidir. Ölü yüzen yosunlar koagüle edilir ve filtre onları toplayabilir.
  21 Hits www.nato.int  
De hervorming van de politiemachten van Bosnië en Herzegovina was cruciaal voor het totstandkomen van een akkoord ter waarde van vele miljoenen Euro’s, om het land dichter bij EU te brengen, het zogeheten EU Stabilisatie en Associatie Akkoord.
Bosna ve Hersek polis gücünün reformu ve ülkeyi AB’ye daha yakınlaştıracak olan birkaç milyar Avroluk AB İstikrar ve Ortaklık Anlaşmasının garantiye alınması açısından son derece önemliydi. Anlaşma imzalanmıştır.
  www.danaher.com  
Bovendien geldt voor bepaalde medewerkers een zogeheten ‘blackout period’, wat wil zeggen dat ze gedurende een bepaalde tijd niet mogen handelen in effecten van Danaher. Voordat zij de handel in effecten-Danaher mogen hervatten, moet er mogelijk eerst een ‘preclearance’ plaatsvinden.
Ayrıca bazı ortaklar Danaher hisselerinin alım-satımına ilişkin faaliyetlerde bulunmalarının yasak olduğu “karartma dönemlerine” tabidir ve herhangi bir anda Danaher hisselerini alıp satmadan önce ön izin almaları gerekebilir.
  www.tourbillon.com  
De fantastische horloges van de meest prestigieuze merken van de Swatch Group zijn zo een afspiegeling van de architecturale pracht van de stad, het zogeheten "venster op Europa" waarmee Tsaar Peter de Grote.
Butik, şehrin ana caddesi, lükse adanmış Nevski Bulvarının çok yakınında, mükemmel bir konumda. Burada, Swatch Grubuna ait en saygın markaların şaheserleri şehrin mimari görkemini yankılıyor. Rus Çarı Büyük Petro'nun "Avrupa'ya açılan pencere" olarak kurduğu ve İmparatorluğunun güçlü Avrupa devletlerinin seviyesine çıktığını simgeleyen bu zengin, büyüleyici, unutulmaz şehir sizi de cezbedecektir.
  rail.cc  
Oostenrijk: Om in Oostenrijk met de trein te reizen kunt u uw treinkaartje online kopen bij de opgegeven boekingswebsites. Hier vindt u ook de reistijden en prijzen. De Oostenrijkse Spoorwegen ÖBB biedt kortingskaartjes aan, de zogeheten "Sparschiene". Boek vroeg voor goede prijzen.
Avusturya: Tren ile Avusturya'da seyahat etmek için biletinizi sağlanan linkler üzerinden satın alın. Tren saatlerine ve bilet fiyatlarına da oradan ulaşabilirsiniz. Avusturya demiryolları ÖBB, "Sparschiene" denilen indirimli biletler sunar. Uygun fiyatlar için erken rezervasyon yaptırın. Westbahn, ÖBB'ye alternatif bir operatördür ve seçili rotalarda çekici fiyatlar sunar. Avusturya'da uzak mesafe trenleri, yani Railjet, ÖBB tarafından sağlanır.
  12 Hits www.eso.org  
Bij het tot nog toe grootste onderzoek van deze zogeheten donkere gammaflitsen, uitgevoerd met het GROND-instrument van de 2,2-meter MPG/ESO-telescoop op La Silla in Chili, is ontdekt dat voor deze kolossale explosies geen exotische verklaringen bedacht hoeven te worden.
04 Ağustos 2010: ESO’nun Çok Büyük Teleskopu’nu kullanan gökbilimciler en içteki maddenin yakın geçmişte patlayan bir yıldızdan dışarıya atılış dağılımının ilk kez üç boyutlu görünüşünü elde ettiler. Yeni sonuçlara göre ilk patlama sadece güçlü değil. Ayrıca belirli bir yönde yoğunlaşmış şekildeydi. Bu, en son bilgisayar modellerini destekleyen, süpernovanın çok çalkantılı bir yapıya sahip olması gerektiğini gösteren güçlü bir işaret.
  www.ewm-group.com  
Het gebruik van contactgegevens die gepubliceerd zijn in het kader van het impressum of vergelijkbare gegevens, zoals postadressen, telefoon- en faxnummers, alsmede e-mailadressen door derden voor het toezenden van niet-uitdrukkelijk aangevraagde informatie is niet toegestaan. Wij behouden ons het recht voor om gerechtelijke stappen te ondernemen tegen de afzenders van zogeheten spam-mail bij inbreuk op dit verbod.
İnternet uygulaması kapsamında, kişisel veya ticari bilgilerinizin (E-posta adresleri, isim, adres) girilme ihtimali söz konusu olduğunda, bu bilgilerin verilmesi sadece kullanıcının tamamen gönüllü olması halinde gerçekleştirilir. Teknik açıdan mümkün ve makul olduğunda sunulan tüm hizmetlerden faydalanılması ve ödeme yapılması, bu bilgiler girilmeden de ya da anonim bilgiler girilerek veya bir takma adla da gerçekleştirilebilir. Künye veya benzer bilgiler çerçevesinde, posta bilgileri, telefon ve faks numaraları, E-posta adresleri gibi yayımlanmış iletişim bilgilerinin, açıkça talep edildiği bilgisi olmaksızın üçüncü şahıslara aktarılması yasaktır. Bu yasağa karşı çıkan ve istenmeyen posta olarak adlandırılan göndericilere karşı yasal adımların uygulanma hakkı saklı tutulmaktadır.
  2 Hits www.skype.com  
U verleent hierbij tevens elke gebruiker van de Skype-website en/of Skype's Software of Producten een niet-exclusieve licentie voor toegang tot uw Gebruikersbijdrage via de Skype-website en/of Software of Producten voor het gebruiken, kopiëren, verspreiden, maken van afgeleide werken, vertonen, uitvoeren en verzenden van deze Gebruikersbijdragen, uitsluitend zoals toegestaan via de functionaliteit van de Skype-websites en/of Software of Producten en conform deze Gebruiksvoorwaarden. Bovendien doet u afstand van alle zogeheten 'persoonlijkheidsrechten' met betrekking tot de Gebruikersbijdragen, voor zover wettelijk toegestaan.
Ek Şartlara (aşağıda belirtildiği şekilde) tabi olan yükümlülük ve haklardan bağımsız olarak, Kullanıcı Gönderimlerini Skype Web Sitelerine veya Yazılım vasıtasıyla (raporlar ve iletişim içeriğiniz hariç) karşıya yüklemeyi veya yayınlamayı seçtiğiniz zaman, bilinen ve gelecekte tasarlanacak bütün mecralarda Skype Web Siteleri ve/veya Skype Yazılımı ve Ürünlerinin bir kısmı veya tümünün tanıtımı veya yeniden dağıtılması amacıyla Skype Web Siteleri ve Skype Yazılımı ve Ürünleri ile bağlantılı olarak, burada bahsedilenlerle ilgili sınırlamalar, tüm ticari markalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Kullanıcı Gönderimlerinin bütün kullanım, düzenleme, değiştirme, bulundurma, dahil etme, uyarlama, kaydetme, halka gösterme, sergileme, aktarma ve çoğaltma haklarının sonsuz, alt lisansı verilebilir ve devredilebilir lisansını Skype'a otomatik olarak vermiş olursunuz. Ayrıca işbu belgeyle, her bir Skype Web Sitesi ve/veya Skype Yazılımı veya Ürünleri kullanıcısına yalnızca Skype Web Siteleri ve/veya Yazılım veya Ürünlerinin işlevselliği ile izin verildiği şekilde ve bu Kullanım Şartlarına uygun olarak Kullanıcı Gönderimlerini kullanmak, kopyalamak, dağıtmak, türetici çalışmalar hazırlamak, görüntülemek, gerçekleştirmek ve aktarmak için Skype Web Sitesi ve/veya Yazılımı veya Ürünleri vasıtasıyla Kullanıcı Gönderiminize erişmek amacıyla münhasır olmayan bir lisans verirsiniz. Bununla birlikte, yürürlükteki yasalarla izin verilen sınırlar ile Kullanıcı Gönderimlerinde ve Kullanıcı Gönderimleri için “manevi hak” diye tabir edilen her şeyden feragat edersiniz.